Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Witamina B6 - znana również jako pirydoksyna to niezwykle ważna witamina rozpuszczalna w wodzie, która odpowiada za prawidłowy przebieg szeregu kluczowych procesów w organizmie człowieka.
Witamina B6 jest koenzymem biorącym udział w metabolizmie tłuszczów (przemiany wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i cholesterolu), aminokwasów (szczególnie przemiana tryptofanu w witaminę B3), a także hormonów steroidowych. Optymalizuje także wykorzystywanie węglowodanów i tłuszczów, co pozwala podnieść poziom energii.


Witamina B6 jest niezbędna do produkcji hemoglobiny. Ponadto zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, gdyż ma wpływ na wytwarzanie serotoniny, dopaminy oraz kwasu amino-masłowego.
Witamina B6 wpływa korzystnie na prawidłową pracę serca, normalizuje ciśnienie krwi, wpływa korzystnie na procesy myślowe, wpływa na prawidłową kurczliwość mięśni, zwiększa odporność organizmu. Zapotrzebowanie na witaminę B6 jest większe u osób aktywnych fizycznie i spożywających większe ilości białka.