Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Marka

Cena

  • | 3
    3,00 zł - 159,00 zł
    | 159

Forma

Smak

Witamina D

Witamina D należy do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, w formie cholekalcyferolu, a więc witaminy D3 może być syntezowana przez organizm ludzki. Czynnikiem warunkującym jej syntezę w organizmie jest ekspozycja ciała na promienie słoneczne. Wydawać by się mogło, że suplementacja w takim wypadku nie jest w ogóle potrzebna. Jest jednak zgoła inaczej. Warunki klimatyczne (mała ilość dni słonecznych), praca biurowa, brak ekspozycji ciała na promienie słoneczne i szereg innych zmiennych (m.in. karnacja, smog) upośledzają możliwości syntezowania witaminy D3.

Działanie Witaminy D

Za co odpowiada witamina D:

–korzystny wpływ na układ kostny, wzmacnia kości i stawy,

–wspiera układ krążenia poprzez regulacje poziomu trójglicerydów we krwi,

–optymalizuje procesy poznawcze,

–wspiera prawidłowy skurcz mięśni,

–wspiera równowagę hormonalną,

–podnosi poziom odporności organizmu,

–poprawia wchłanianie wapnia z przewodu pokarmowego.

Jak widać spektrum pozytywnych właściwości tej witaminy jest bardzo szerokie i dbanie o jej odpowiednio poziom, nie powinno być domeną wyłącznie osób trenujących. Suplementacja jest bardzo wskazana w przypadku osób starszych, narażonych na osteoporozę, czy w trakcie rekonwalescencji np. po złamaniach kości. Liczne badania kliniczne jednoznacznie połączyły również odpowiedni poziom witaminy D z prawidłowym funkcjonowaniem układu immunologicznego.

Jakie dawki witaminy D3 suplementować?

Podstawowe produkty zawierają dawki w przedziale 1000-2000 j.m. i są idealnym rozwiązaniem dla osób, które suplementują witaminę D profilaktycznie. W okresie zimowym, czy przy potwierdzonym w badaniach deficycie warto sięgnąć po jeszcze mocniejszy preparat. W ofercie mamy suplementy zawierające nawet 5000 - 10 000 j.m. na kapsułkę. Wybierając odpowiedni suplement, warto zwrócić uwagę na dodatki. Szczególnie istotna będzie witamina K2 (menachion) występujące w suplementacji (ale i w pożywieniu) w formie K2MK4 i K2MK7. Syntezowana w jelicie grubym (przeważnie w za małych ilościach) witamina K2 wspomaga magazynowanie wapnia w kościach, suplementacja witaminą D powoduje wzrost poziomu wapnia w krwiobiegu, więc dodatek K2 wydaje się bardzo sensownym dodatkiem. Jako że witamina D jest rozpuszczalna w tłuszczach, świetnym rozwiązaniem są suplementy w formie kapsułek/softgeli, wypełnionych olejem, czy (jeszcze lepiej) kwasami z grupy omega3.

W naszej ofercie znajdziesz potężny wybór produktów. Dobierz odpowiednią dawkę (od 1000 j.m. Do 10 000 j.m.) i dodatki (K2MK4,K2MK7, omega3) i wybierz idealny suplement dla siebie. W ofercie produkty odpowiednie dla wegan. Wyłącznie najlepsi producenci, w tym marki znane z produkcji najwyższej jakości suplementów prozdrowotnych, m.in. NOW Foods, Jarrow, Swanson, Doctor's Best.