Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Żelazo w tabletkach

Żelazo to składnik, który z pożywienia możemy dostarczyć zarówno z roślin – w formie niehemowanej, charakteryzujące się dość słabą wchłanialności, jak i z czerwonego mięsa – tu w formie żelaza hemowanego, o bardzo wysokim współczynniku absorpcji. Co, jeśli nie jesteśmy w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości żelaza z pożywienia? Na pomoc przychodzi suplementacja!

Rola żelaza w organizmie

Z punktu widzenia możliwości wysiłkowych i zdrowia ogólnego, żelazo to kluczowy składnik. Wchodzi w skład hemoglobiny i mioglobiny – ogrywa więc bardzo ważną rolę w transporcie tlenu do wszystkich mięśni i narządów. Ponadto, żelazo jest kluczowe do prawidłowego przebiegu wielu procesów enzymatycznych. Szczególnie zainteresowane suplementacją żelazem powinny być: osoby spożywające małą ilość czerwonego mięsa, osoby uprawiające sporty wytrzymałościowe (intensywne treningi o tym profilu mogą znacznie podnieść zapotrzebowanie na ten mikroskładnik), a przede wszystkim kobiety w ciąży, w trakcie laktacji i z problemami z regularną miesiączką. Odpowiednio zaplanowana suplementacja żelazem to jeden z podstawowych sposobów walki z rozregulowaniem cyklu miesiączkowego. Warto dodać, że witamina C optymalizuje wchłanianie żelaza w przewodzie pokarmowym, natomiast wapń i wysokie PH mogą je pogorszyć.

Objawy niedoboru żelaza to m.in.: pogorszenie wydolności, zmiany skórne, obniżenie sprawności intelektualnej, gorsza jakość snu, czy biegunki. W naszej ofercie produkty najlepszych producentów. Wersje w kapsułkach i tabletkach. Dobierz odpowiednią dla swoich potrzeb ilość substancji aktywnej i ewentualne dodatki.