Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Marka

Cena

  • | 55
    55,00 zł - 279,00 zł
    | 279

Smak

Izolaty i odżywki białkowe WPI

WPI (whey protein isolate), czyli izolat białka serwatkowego to najczystsza forma białka tej frakcji białkowej. W wyniku ultrafiltracji z surowca uzyskuje się najczystszy z możliwych produkt finalny, pozbawiony laktozy, zanieczyszczeń i zawierający śladowe ilości węglowodanów i tłuszczu (przeważnie około 0,5g na porcję).

Białko WPI wyróżnia się bardzo wysoką wartością biologiczną (BV), będącą wskaźnikiem bardzo szybkiej i skutecznej absorpcji. Aminogram białka serwatkowego nie bez powodu uważa się za optymalny pod kątem suplementacji okołotreningowej (ale nie tylko!). Popularna serwatka składa się w około 30% z aminokwasów rozgałęzionych (BCAA, czyli leucyna, izoleucyna i walina), wyróżnią ją też wysoka zawartość l-glutaminy (najobficiej występujący aminokwas w naszych tkankach).

Ze względu na brak laktozy WPI to zdecydowanie najlepszy wybór w obrębie białek pozyskiwanych z mleka dla osób z nietolerancją cukru mlekowego.

Odżywka białkowa WPI – najczystsza forma białka!

Bez względu na to czy jesteś wyczynowym sportowcem, czy trenujesz rekreacyjnie, jeśli szukasz najczystszej, najbardziej skoncentrowanej odżywki białkowej – sięgnij po izolat! W porównaniu z koncentratami serwatkowymi (WPC), izolaty charakteryzują się wyższą zawartością białka, mniej intensywnymi smakami, mniejszą gęstością.

Warto pamiętać, że aktywność fizyczna wymaga odpowiednio wysokiej podaży białka. Szczególnie istotne jest to w sportach o profilu szybkościowo-siłowym, czy ogólnie w sportach sylwetkowych, co nie oznacza, że „wytrzymałościowiec” może o białku zapomnieć! Wyjątkowa czystość produktu i wysoka wartość biologiczna to również lekkostrawność – stosując WPI możesz bezpowrotnie zapomnieć o ociężałości po spożyciu odżywek białkowych. Jest to szczególnie istotne po bardzo intensywnych jednostkach treningowych, kiedy nasze możliwości trawienne są czasowo upośledzone. Odpowiednia podaż białka, to stały poziom aminokwasów w krwioobiegu, a to z kolei lepsza regeneracja, możliwości treningowe i postępy!

Izolaty WPI marki Olimp, Trec, Fa, Formotiva i wielu innych

W naszej ofercie najlepsi producenci ich sztandarowe produkty. Potężny wybór doskonałych smaków i gramatur. Od jednorazowych saszetek po duże, wieloporcjowe opakowania. W ofercie również wersje bezsmakowe – naturalne, idealne jako „baza” do deserów, czy wypieków.

Sprawdź nasz asortyment!