Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Odżywki białkowe dla wegan

Stosując się do zaleceń diety wegańskiej czy wegetariańskiej dostarczenie odpowiedniej ilości białka może być problematyczne. Produkty roślinne przeważnie bogate są w węglowodany i tłuszcze, ciężko spośród nich znaleźć te zawierające głównie białko.

Problem zyskuje na znaczeniu, jeśli dodatkowo jesteś osobą aktywną. Odpowiednia podaż protein warunkuje prawidłową regenerację, możliwości budowy tkanki mięśniowej, a co za tym idzie Twoje postępy w dyscyplinie, którą uprawiasz. O odpowiedniej ilości białka w diecie nie mogą zapominać również osoby starsze, ale także młodzież czy osoby w trakcie rekonwalescencji.

Roślinne odżywki białkowe dla wegan

Odżywki białkowe dla wegan to produkty w 100% roślinne, bezlaktozowe, przeważnie bezglutenowe. Produkty, które możesz znaleźć w tym dziale cechują się lekkostrawnością i bardzo dobrą przyswajalnością.

W obrębie białek roślinnych możemy wyróżnić przede wszystkim: białko sojowe (soy protein), białko konopne (hemp protein) i białko z grochu (pea protein).

Białka wegańskie, sojowe i z grochu od Activlab, Olimp, Myprotein, Scitec, Trec

Białko sojowe przez lata było zdecydowanie najpopularniejszym i najłatwiej dostępnym białkiem roślinnym. Odżywki na nim oparte (m.in. białko sojowe firm Olimp, czy Activlab od lat obecne na rynku i cieszące się uznaniem wśród klientów) zawierają bardzo małe ilości węglowodanów i śladowe ilości tłuszczu. Takie białko będzie doskonałym uzupełnieniem dziennego zapotrzebowania na proteiny. Pożywny koktajl białkowy spożyty w pracy, czy w szkole ułatwi nam zbilansowanie diety.

Białka konopne i z grochu występują w formie miksów, bądź solo. Wyróżnia je unikalny w odniesieniu do pozostałych białek roślinnych profil aminokwasowy. Są bogate w aminokwasy rozgałęzione (BCAA, czyli izoleucyna, leucyna i walina) i szerzej egzogenne (EAA). Kupując taką odżywkę wybierasz zdecydowanie najlepszą alternatywę dla popularnych białek serwatkowych.

Przekonanie, że tylko białka zwierzęce (albumina jaja kurzego, białka wołowe) i bazujące na mleku (białka serwatkowe, kazeina) są pełnowartościowe i właściwe dla osób trenujących jest błędne

Białka roślinne, składają się z dokładnie tych samych aminokwasów co pozostałe. Poszczególne odżywki w zależności od źródła protein będą różnić się profilem aminokwasowym (czyli proporcjami pomiędzy poszczególnymi aminokwasami). Jeśli szukasz możliwie optymalnego aminogramu do zastosowań okołotreningowych to postaw na białko z grochu i białko konopne. W grupie białek z grochu warto wskazać te oparte na organicznym grochu, stanowią one absolutny top roślinnych odżywek białkowych.

W obrębie naszego asortymentu możesz wybrać idealną dla siebie gramaturę i rodzaj białka roślinnego jaki potrzebujesz. W ofercie wersje smakowe i naturalne. Wybierz idealną dla siebie odżywkę wegańską!