Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Stymulanty układu nerwowego

Tu znajdziesz suplementy stymulujące układ nerwowy. Najpopularniejszym składnikiem o takich właściwościach będzie niewątpliwie kofeina.

W suplementach stymulujących znajdziemy ją zarówno w formie bezwodnej, jak również jako składnik aktywny wielu roślinnych ekstraktów (np. guarana). Kofeina bezwodna wyróżnia się bardzo szybkim, ale stosunkowo krótkim działaniem – idealnie sprawdzi się w celu szybkiego i krótkotrwałego podniesienia poziomu mobilizacji. Kofeina w formie ekstraktów roślinnych, a więc np. guarana, teakryna to działanie o mniejszej mocy, ale trwające wyraźnie dłużej.

Warto przy tym pamiętać, że ekstrakt roślinny to szereg innych składników aktywnych (polifenole, bioflawonoidy). Przykładowo ekstrakt z popularnej zielonej kawy to około 100 substancji aktywnych poza kofeiną! W kompleksowych suplementach kofeina pochodzi zarówno z ekstraktów, jak i z formy bezwodnej. Takie połączenie gwarantuje korzyści charakterystyczne dla każdej z form, przy marginalizacji ich słabszych stron.

Czym charakteryzuje się dobry stymulant?

Dobry, kompleksowy suplement pobudzający będzie zawierał również składniki pomocnicze, takiej jak np. kompleks witamin z grupy B, taurynę, czy (co bardzo istotne) składniki wpływające na koncentrację i łagodzące skutki dużej ilości stymulantów. Z tej ostatniej grupy składników szczególnie wartymi uwagi będą l-tyrozyna i cholina (przede wszystkim w formie Alpha GPC, ale również dwuwinianiu, z ang. choline bitartare).

Mamy świadomość, że słowo stymulant może mieć negatywne konotacje, ale odnosi się ono wyłącznie do naturalnej stymulacji układu nerwowego. Wszystkie z dostępnych tu suplementów zawierają wyłącznie dopuszczone do obrotu składniki!

Dlaczego warto zażywać suplementy stymulujące?

Odpowiednia stymulacja układu nerwowego, zwiększone pobudzenie i koncentracja to elementy bardzo przydatne zarówno w życiu codziennym, treningach, jak i w walce z oporną tkanką tłuszczową. Niższa podaż kalorii, element kluczowy w odchudzaniu może negatywnie wpływać na poziom naszej koncentracji i energii. Odpowiednio dobrana suplementacja, dopasowana pod nasz rytm dnia pozwoli nam sprawnie funkcjonować nawet przy bardzo intensywnych planach treningowych i restrykcjach żywieniowych. Suplementy z tej grupy znajdą zastosowanie również dla osób potrzebujących szybkiego wyrzutu energii – przykładem może być kierowca jadący w nocy. Tu szczególnie godne polecenia będą tzw. shoty energetyczne.

W ofercie wyłącznie najlepsi producenci. Kompleksowe formuły pobudzające o dodatkowym działaniu termogenicznym i poste jedno, lub kilku składnikowe preparaty.

Dobierz odpowiedni dla siebie suplement!