Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Kazeina

Kazeina to obok serwatki najważniejsza frakcja białkowa protein mleka. W odżywkach może występować w formie kazeiny micelarnej lub kazeinianu wapnia. Kazeina micelarna w porównaniu z bliźniaczą serwatką wyróżnia się gęstą, deserową konsystencją. Jeśli szukasz białka, które zaspokoi Twój apetyt na dłużej, chcesz przygotować gęstą polewę do deseru czy omleta wybierz kazeinę micelarną!

Z powodu wspólnego pochodzenia kazeina i serwatka posiadają bardzo zbliżony profil aminokwasowy. Bardzo wysoka zawartość izoleucyny, leucyny i waliny (BCAA), l-glutaminy i aminokwasów egzogennych (EAA) czynią z niej białko idealne. Ciężko wyobrazić sobie lepszy aminogram!

Kazeina – zastosowanie

To, co wyróżnia kazeinę od odżywki opartej na serwatce (ale nie tylko) to dłuższy czas uwalniania aminokwasów. Jest to bezpośrednio związane z jej gęstą, micelarną konsystencją. Kazeina stopniowo uwalnia aminokwasy, gwarantując ich stabilny poziom w krwiobiegu przez długi czas po spożyciu. Na tym polu, żadna inna frakcja białkowa nie jest jej w stanie dorównać.

Z tego też powodu, kazeina od zawsze była rekomendowana jako idealna białko do stosowania przed snem. To najbardziej typowe zastosowanie odżywek tego typu, ale uznanie ich za wyłącznie białka nocne byłoby niesprawiedliwe. Kazeina równie dobrze sprawdzi się w ciągu dnia, np. jako szejk wypity w trakcie pracy, czy w szkole. Osoby zmagające się z napadami głodu na restrykcyjnych dietach redukcyjnych docenią gęstą, sycącą konsystencję i intensywne smaki.

Jak widać kazeina jako odżywka białkowa jest bardzo uniwersalna. Może ją użyć zarówno profesjonalny sportowiec, jak i osoba, której celem jest po prostu uzupełnienie podaży białka w diecie.

Odpowiednia ilość białka w diecie jest konieczna dla prawidłowej regeneracji i sprawnego funkcjonowania tkanki mięśniowej (zarówno na polu zabezpieczenia jej przed powysiłkowym rozpadem – katabolizmem, jak i wspierania procesów anabolicznych). Odżywki białkowe znajdują również zastosowania wśród osób starszych, czy w trakcie rekonwalescencji.

Odżywki z kazeiną od Trec, Olimp, Formotiva Ostrovit i innych uznanych marek

Najlepsi producenci, szeroki wybór gramatur i smaków. W ofercie również wersje na naturalne – bez dodatków smakowych.

Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem!