Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Batony energetyczne, to dietetyczne przekąski, których podstawowym zadaniem jest dostarczenie odpowiedniej ilości węglowodanów i kluczowych mikroelementów (m.in. magnez, potas, witaminy z grupy B) w trakcie wysiłku, lub w okresie krótko przed i po nim. Charakteryzują się niską zawartością tłuszczu.

Odpowiedni poziom glikogenu mięśniowego i stabilny poziom energii jest kluczowy w sportach o charakterze wytrzymałościowym. Dlatego tak istotna jest odpowiednio wysoka podaż węglowodanów i moment ich przyjęcia. W trakcie długotrwałego wysiłku fizycznego (powyżej 1 godziny) przyjmowanie węglowodanów jest zdecydowanie wskazane. Jedną z opcji na szybkie ich dostarczenie są właśnie batony energetyczne.

Batony energetyczne - idealna przekąska dla sportowców

Warto zaznaczyć, że doskonale nadadzą się one również w trakcie całodziennej wycieczki górskiej, czy rowerowej – wszędzie gdzie potrzebny jest szybkie uzupełnienie zapasów energii. Poziom twojego zaawansowania sportowego nie ma żadnego znaczenia. Batony energetyczne dla sportowców, ale nie tylko to smaczna i pełnowartościowa przekąska, którą warto mieć pod ręką w trakcie długotrwałego wysiłku. Batony sprawdzą się również przed i po treningu, jako smaczne uzupełnienie podaży węglowodanów.

Poszczególne batony z tej grupy mogą różnić się źródłem węglowodanów, ich proporcjami (ww. proste: złożone), czy dodatkami (głównie witaminowo-mienerałowymi, ale w ofercie mamy również batony np. z kreatyną)

W ofercie szeroki wybór smaków i rodzajów batonów!