Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Multiwitaminy - zestaw witamin i minerałów dla sportowców

Tu znajdziesz kompleksowe formuły witaminowo-minerałowe, zarówno dla osób intensywnie ćwiczących, na restrykcyjnych dietach, ale również dla osób, które chcą po prostu uzupełnić podaż witamin i minerałów.

Każdy z produktów będzie zawierał m.in. magnez, potas, cynk, chrom, witaminy C,D, witaminy z grupy B – wszystkie, nieodzowne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki. Dobór odpowiedniego suplementu zależy od naszego trybu życia, intensywności i rodzaju wykonywanych treningów, diety, wieku, diety, a nawet płci. Dla osób nietrenujących, o średnim poziomie aktywności fizycznej optymalne będą suplementy dostarczające 100% dziennego zapotrzebowania na witaminy i minerały.

Trzeba wziąć pod uwagę, że dostarczenie odpowiedniej ilości wszystkich niezbędnych witamin i minerałów jest bardzo ciężkie. Dodatkowym czynnikiem utrudniającym to zadanie są restrykcje żywieniowe. Przykładowo, dieta niskowęglowodanowa, bazująca na węglowodanach o niskim indeksie glikemicznym wymusza ograniczenia w spożywaniu owoców, będących głównym źródłem m.in. witaminy C. Odrębnym tematem są diety wykluczeniowe, m.in. wegetariańska i wegańska, które tym bardziej wymagają dodatkowej suplementacji.

Istotnym czynnikiem wpływającym na dobór odpowiedniego suplementu jest aktywność fizyczna - w pewnym uproszczeniu można stwierdzić, że im wyższy poziom intensywności treningowej tym większe zapotrzebowanie na poszczególne witaminy i minerały. Oczywiście, częsciowo/w większości dostarczane z pożywieniem, ale przeważnie suplementacja jest nieodzowna. Dość częste jest połączenie tych dwóch czynników – restrykcjnej diety i intensywnego treningu. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie

Zestaw witamin dla sportowców

Ogólniej - wszystkie produkty ze znacznie podniesionymi dawkami składników aktywnych. Przeważnie znajdziemy tam szczególnie wysokie dawki witamin z grupy B (odpowiadają za szereg procesów o podłożu energetycznym – niezbędne w trakcie wysiłku), a także chrom, magnez, cynk, czy potas. Poszczególne preparaty różnią się proporcjami i dawkami – z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Często w składzie znajdziemy również cenne dodatki, np. kwasy tłuszczowe omega3, kwas alfa lipolowy (ALA), resveratrol, koenzym q10, cholinę, ekstrakty roślinne (np. żeń-szeń, ashwagandha, ekstrakt z pestek winogron, ekstrakt z palmy sabałowej, chlorella, spirulina), a nawet kompleks enzymów trawiennych. Dodatki są precyzyjnie dobrane, żeby uzupełnić skład konkretnego produktu. Niektóre ukierunkowane są na optymalizację procesów poznawczych (będą świetnym wyborem dla osób starszych, ale także intensywnie uczących się, czy pracujących umysłowo), inne np. na poszerzenie spektrum działania prozdrowotnego (antyoksydanty i adaptogeny).

W naszej ofercie znajdziesz również suplementy witaminowo-minerałowe zaprojektowane z myślą o kobietach – zarówno w wersjach dostarczających około 100% dziennego zapotrzebowania na składniki, jak i opisywane wcześniej wersje sport. Preparaty z tej grupy wyróżniają się odpowiednimi proporcjami między składnikami i dodatkami, m.in. wspierającymi kobiecą gospodarkę hormonalną, kondycję skóry, paznokci i włosów. Wartą odrębnego wyróżnienia grupą suplementów będą witaminy i minerały dla kobiet w ciąży - najwyższej jakości suplementy, dostarczające wszystkiego co potrzeba, dla prawidłowego rozwoju dziecka i zdrowia kobiety. W składach m.in. wysoka zawartość kwasu foliowego.

Odpowiednio dobrany preparat witaminowo-minerałowy to absolutna podstawa suplementacji, od której powinniśmy zacząć. Jeśli Twoim celem jest optymalizacja swoich możliwości psychofizycznych, przyspieszenie procesów regeneracji, czy rekonwalescencji, to znajdziesz tu coś dla siebie.

W ofercie produkty topowych producentów, w tabletkach, tabletkach musujących, kapsułkach, kapsułkach odpowiednich dla wegan, saszetkach, koncentratach.

Potężny wybór produktów i wielkości opakowań.