Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Izotoniki i hipotoniki w proszku i w płynie

W tym dziale znajdziesz klasyczne formuły węglowodanowe wzbogacone o zestaw witamin i minerałów w formie w formie proszku, musujacych tabletek, czy gotowego do rozpuszczenia koncentratu.

Napój izotoniczny to taki, którego osmolalność idealnie współgra z naszym ciśnieniem osmotycznym. Zawartość węglowodanów w izotoniku mieści się w przedziale 6-10%, ponadto musi on posiadać bogaty kompleks witaminowo-minerałowy, w szczególności wysokie dawki sodu, potasu, magnezu – to te mikroelementy warunkują prawidłowy skurcz mięśni, jeśli zaburzymy równowagę elektrolitową musimy liczyć się z upośledzeniem pracy aparatu mięśniowego, czego bolesną konsekwencją są m.in. skurcze. Spośród witamin szczególnie istotne są te z grupy B (tzw. B-complex), odpowiadające za szereg procesów o podłożu energetycznym – kluczowych w trakcie intensywnego wysiłku.

Izotoniki i hipotoniki w proszku, tabletkach i płynie – działanie

Podstawowym zadaniem napoju izotonicznego jest zapobieganie wypłukiwaniu mikroelementów w trakcie wysiłku, a w dalszej kolejności dostarczanie energii. Każdy uprawiający sporty wytrzymałościowe, trenujący w wysokich temperaturach i wilgotności, czy po prostu narażony na utratę mikroelementów z potem powinien sięgnąć po dobry preparat izotoniczny!

Woda i napoje hipotoniczne spożywane w trakcie takiego wysiłku tylko przyspieszą odwodnienie. Każdy koncentrat izotoniczny musi być rozpuszczony bądź rozcieńczony w określonych na opakowaniu proporcjach. Tylko to gwarantuje uzyskanie pożądanego – izotonicznego roztworu. Równie dobrze, może z takiego suplementu uzyskać hipertonik i hipotonik, które również mają swoje zastosowanie w suplementacji sportowej. Hipotonik będzie napojem bardziej rozcieńczonym od izotonika, który to z kolei będzie bardziej rozcieńczony od hipertonika.

Hipertonik sprawdzi się m.in. jak suplement wspomagający powysiłkowe uzupełnienie zapasów glikogenu mięśniowego. Bez względu na to czy wybierzesz izotonik w proszku, czy w płynnym koncentracie sam wybierasz odpowiednią dla konkretnego zastosowania proporcję i w konsekwencji rodzaj napoju.

Napoje izotoniczne i hipotoniczne – efekty

– utrzymanie prawidłowego nawodnienia,

– stabilny poziom energii w trakcie treningu,

– „zabezpieczenie” przed bolesnymi skurczami i ogólnie zaburzeniami funkcjonowania apratu mięśniowego,

– sprawna odbudowa poziomu glikogenu po treningu.

W ofercie odżywki wiodących producentów. Izotoniki Olimp, Activlab, Isostar, Powerbar i wielu innych! Potężny wybór wielkości i rodzajów opakowań (jednorazowe saszetki, słoje i folie w różnych wielkościach), musujące tabletki, gotowe do rozcieńczenia koncentraty. Wybierz optymalny dla siebie produkt i ciesz się treningiem bez skurczy i innych efektów odwodnienia.