Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Odżywki z białkiem jaj

Biała jaja (egg protein) to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób szukających najwyższej jakości odżywki białkowej o optymalnym profilu aminokwasowym i doskonałej wchłanialności. Dostępne produkty bazują na proteinach pozyskanych z białka jaja kurzego. Frakcję tą nazywamy albuminą. Odżywki oparte tylko i wyłącznie na albuminie nie są tak popularne, jak np. odżywki serwatkowe, ale w żadnym stopniu im nie ustępują! Egg protein to pełen aminogram, duża zawartość aminokwasów rozgałęzionych (BCAA, czyli leucyna, izoleucyna i walina), egzogennych (EAA) i glutaminy.

Białka jaja – idealne odżywki bez laktozy

Bardzo dużym atutem odżywek z tej grupy jest oczywisty brak laktozy. Jeśli cierpisz na nietolerancje tego składnika, a nie chcesz ograniczać się do białek roślinnych, wołowych, czy często gorszych w smaku izolatów serwatkowych – spróbuj białka jaja! Warto nadmienić, że białka, które znajdziesz w tym dziale są doskonałe do uzupełnienia dziennego zapotrzebowania na ten makroskładnik dla osób na diecie wegetariańskiej (laktowegetarianizm).

Odżywki oparte na albuminie wyróżniają się niską zawartością tłuszczu i węglowodanów (w tym cukru). Z tego powodu doskonale sprawdzą się na diecie redukcyjnej. Odpowiednia ilość białka w diecie to sprawa absolutnie fundamentalna. Prawidłowa regeneracja, nasze możliwości fizyczne i umysłowe są bezpośrednio skorelowane z tym czynnikiem. Osoby chore, w trakcie rekonwalescencji priorytetowo powinny dostarczać adekwatna ilość wysoko przyswajalnych protein.

O znaczeniu białka dla osób trenujących powszechnie wiadomo. W szczególności dyscypliny szybkościowo-siłowe i sylwetkowe wymagają dużej ilości białka w diecie. Nie mniej jednak każda wymagająca fizycznie dyscyplina wymaga odpowiedniej, przemyślanej diety. Jeśli pożądana ilość białka w diecie będzie mniejsza, jakość Twojej odżywki białkowej, jej wchłanialność i biodostępność będą miały jeszcze większe znaczenie!

Szukając doskonałej odżywki proteinowej sięgnij po Egg protein! W naszym asortymencie znajdziesz wyłącznie preparaty najlepszych na rynku producentów.