Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Magnez - suplementy diety i witaminy dla sportowców

Magnez to zdecydowanie najchętniej suplementowany minerał. Pełni szereg kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu funkcji.

Magnez - działanie i efekty

Magnez jest konieczny dla prawidłowego funkcjonowania naszych mięśni, przewodzenia impulsu nerwowego (a więc do procesów poznawczych), pozwala redukować poziom stresu i reguluje proces regeneracji w trakcie snu. Jeśli cierpisz na deficyt tego minerału, odpowiednia suplementacja może znacząco poprawić twoje możliwości psychofizyczne i ogólnie jakość życia.

Objawy niedoboru magnezu:

–zaburzenia pracy mięśni (drżenie, skurcze),

–rozdrażnienie,

–zaburzenia pracy serca (arytmia),

–brak energii,

–osłabiona odporność.

Oczywiście intensywność i poszczególne objawy zależą od wielu czynników, w tym przede wszystkim zaawansowania niedoboru. Cześć objawów jest wspólna dla ogólnych zaburzeń gospodarki elektrolitowej. Niestety, jeśli w trakcie wysiłku odczuwamy, że nasze mięśnie nie pracują, jak należy (pojawiają się skurcze i samoistne drżenie mięśni), może być już za późno na naprawienie tego problemu. Dlatego tak istotna jest odpowiednia suplementacja okołotreningowa i ogólna (rozłożona w ciągu dnia) magnezem i pozostałymi elektrolitami. Suplementom magnezowym powinni zainteresować się wszyscy intensywnie ćwiczący, w szczególności dyscypliny wytrzymałościowe, a także osoby pracujące w ekspozycji na wysoką temperaturę i wilgotność.

Startujący w zawodach sportowcy i osoby o długich i intensywnych treningach docenią magnez w formie shotów – ampułek gotowych do wypicia w trakcie wysiłku. Stosowanie rygorystycznych planów dietetycznych to również bardzo istotna przesłanka przemawiająca za dodatkową suplementacją tym minerałem. Także osoby o pracujące umysłowo i uczące się i osoby starsze również powinny przemyśleć dodatkową suplementację.

W naszej ofercie znajdziesz produkty najlepszych marek, wyspecjalizowanych w produkcji suplementów witaminowo-minerałowych. Magnez w formie chelatu, cytrynianu, asparginianu, jabłczanu i innych. Najlepiej przyswajalne formy gwarantują efektywność suplementacji. Znajdziesz tu zarówno produkty oparte na jednej formie magnezu, jak i mieszanki. Sam magnez, lub synergiczne formuły magnez + potas, czy wapń + magnez. W zestawie z wspierającą absorpcję witaminą B6, lub bez.

Suplementy w tabletkach, kapsułkach, kapsułkach odpowiednich dla wegan, proszku, wygodnych jednorazowych shotach, lub tabletkach musujących. Z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.