Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Elektrolity do picia i w tabletkach

Elektrolity to jony soli obecne w osoczu, krwi i płynach tkankowych. Ich odpowiedni poziom warunkuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Do elektrolitów zaliczamy jony:

-sodu,

-potasu,

-magnezu,

-wapnia.

W trakcie intensywnego wysiłku, lub/i ekspozycji na wysoką temperaturę i wilgotność tracimy elektrolity wraz z potem. Kluczową sprawą z punktu zachowania pełnych możliwości psychofizycznych, jest ich szybkie uzupełnienie. Tu z pomocą przychodzi suplementacja. W tym dziale znajdziesz produkty w tabletkach rozpuszczalnych, kapsułkach, proszku, lub płynie, które dostarczają wszystkie niezbędne elektrolity. Suplementy w tabletkach, lub kapsułkach doskonale sprawdzą się okołotreningowo i w trakcie dnia, natomiast tabletki musujące, czy proszek to idealne rozwiązanie w trakcie wysiłku. Równowaga elektrolitowa to konieczność, żeby wysiłek fizyczny nie był zagrożeniem dla zdrowia.

Jej brak powoduje:

-zaburzenia pracy układ nerwowego,

-zaburzenia pracy układu mięśniowego (m.in. drżenie mięśni, bolesne skurcze)

-zaburzenia pracy serca.

-omdlenia

Oczywiście intensywność i rodzaj poszczególnych objawów zależy od stopnia odwodnienia. Suplementy dostępne w tym dziale to podstawa dla każdego kolarza, czy biegacza. Jeśli uprawiasz dyscypliny wytrzymałościowe, pracujesz w ekspozycji na wysokie temperatury i wilgotność, lub dużo się pocisz – sięgnij po odpowiedni suplement. W ofercie najlepsze produkty wyłącznie uznanych marek.