Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Koncentraty i odżywki białkowe WPC

WPC (whey protein concentrate), czyli koncentrat białka serwatkowego to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj odżywki białkowej. Proteiny są pozyskiwane z serwatki w procesie filtracji (szczególnie zaawansowane produkty powstają w wyniku tzw. ultrafiltracji krzyżowej), lub wymiany jonowej. Tak otrzymany produkt finalny – WPC charakteryzuje się zawartością białka przeważnie w przedziale 70-85% i stosunkowo gęstą konsystencją (gęstszy od izolatu serwatkowego, ale rzadszy od np. kazeiny micelarnej) i dobrą rozpuszczalnością.

Najwyższej jakości białko serwatkowe, które jest dobre w smaku

WPC to również najlepiej smakujące białka serwatkowe – śladowe ilości węglowodanów i tłuszczu (przeważnie nie więcej niż około 1g na porcję) stanowią doskonały nośnik smaku. Z tego powodu koncentrat serwatkowy będzie doskonałym dodatkiem do deserów, omletów, generalnie – do kreatywnych zastosowań w kuchni. Koncentraty serwatkowe mogą zawierać śladowe ilości laktozy, ale jest też na rynku wąska grupa bez laktozowych WPC.  Odżywki z tej grupy są odpowiednie dla wegetarian.

Białko serwatkowe wyróżnia się wyjątkowo korzystnym aminogramem (czyli stosunkiem poszczególnych aminokwasów), z około 30% zawartością aminokwasów rozgałęzionych (BCAA, na które składa się: izoleucyna, leucyna i walina) i wysokim udziałem kluczowej l-glutaminy (najobficiej występujący aminokwas w organizmie ludzkim). Taki aminogram sprawia, że produkty oparte o WPC doskonale wpiszą się w plan dietetyczny każdej aktywnej osoby, bez względu na jej poziom zaawansowania, staż treningowy, czy trenowaną dyscyplinę.

Koncentraty serwatkowe (WPC) marek Olimp, Trec, FA, Formotiva i wielu innych

Biorąc pod uwagę, że zapotrzebowanie na proteiny u osoby uprawiającej sport (w szczególności dyscypliny siłowe i sylwetkowe) jest dużo wyższe niż u niećwiczących, warto sięgnąć po odpowiednią suplementację – białko WPC będzie doskonałym wyborem! Duży atutem tej grupy odżywek białkowych jest również ich stosunkowo przystępna cena.

W naszej ofercie znajdziesz produkty wielu uznanych na rynku producentów, od małych, jednorazowych saszetek, po duże, nawet 5kg opakowania. W saszetkach, foliach, słojach. Wersje naturalne (bez słodzików) i smakowe (zarówno podstawowe smaki, jak i wyszukane połączenia).

Polecamy zapoznanie się z naszym asortymentem!