Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Białka wołowe -odżwyki białkowe, izolaty i hydroizolaty

Białka wołowe (beef protein) to szczególna grupa odżywek proteinowych. Wyjątkowy surowiec z jakiego jest pozyskiwane – wołowina, definiuje jego niepowtarzalne właściwości.

Odżywki z tej grupy będą charakteryzować się bardzo dużą zawartością białka w suchej masie produktu, a także śladową ilością (bądź ich brakiem) węglowodanów i tłuszczu. Powyższe właściwości czynią białko wołowe świetnym wyborem na dietach redukcyjnych.

Odżywki wołowe – lekkostrawne odżywki białkowe o szybkiej wchłanialności

Brak węglowodanów i tłuszczu to również gwarancja szybkiej przyswajalności i lekkostrawności, z tego powodu białko wołowe idealnie sprawdzi się jako odżywka potreningowa. Z oczywistych powodów nie znajdziemy w produktach z tego działu cukru mlecznego (laktozy) i glutenu. Dla osób nietolerujących tych składników będzie to doskonałe rozwiązanie i czasami jedyna alternatywa dla białek pochodzenia roślinnego. Warto też podkreślić, że odżywki oparte na białku wołowym są całkowicie wolne od cholesterolu!

Szukając informacji na temat idealnej proteiny, często możemy znaleźć zamiennie stosowane nazwy: hydrolizat białka wołowego i izolat białka wołowego. W praktyce składnikiem większość odżywek tego typu jest poddany hydrolizie izolat tegoż białka. Ten zaawansowany proces technologiczny stanowi gwarancję najwyższej jakości produktu. W jego rezultacie otrzymuje produkt wyjątkowo szybkowchłanialny, lekkostrawny, bez węglowodanów, tłuszczu, laktozy, glutenu, cholesterolu.

Białka wołowe – idealna odżywka białkowa po treningu

Kolejnym, ciekawym zagadnieniem jest profil aminokwasowy białek wołowych. Proteiny z tej grupy wyróżniają się wysoką zawartością glicyny, proliny i hydroksyproliny. Są to aminokwasy budujące kolagen, kluczowy dla prawidłowej kondycji stawów, ścięgien i skóry związek.

Jak więc widać, szerokie spektrum unikalnych właściwości pozwala z powodzeniem zastosować te odżywki białkowe w przeróżnych celach. Podsumowując, białko wołowe będzie doskonałą alternatywą dla szybkowchłanialnych białek serwatkowych (izolatu – WPI i hydrolizatu – WPH), białek bezlaktozowych (głównie pochodzenia roślinnego), będzie również doskonałym uzupełnieniem suplementacji wspierającej kondycję stawów i ścięgien czy skóry.

Unikalny profil aminokwasowy powoduje, że nawet jeśli stosujemy odżywki zawierające inne frakcje białkowe warto przemyśleć dołączenie odżywki opartej na białku wołowym.

Beef protein to bardzo dobre rozwiązanie dla wyczynowych atletów, rekreacyjnych sportowców i ukierunkowanych prozdrowotnie trenujących. Warto pamiętać, że odpowiednio wysoka podaż białka to kluczowy aspekt warunkujący prawidłową regenerację i postępy treningowe.

U nas znajdziesz białka wołowe marki Scitec, Olimp, Myprotein , FA i innych uznanych producentów

Kupując w naszym sklepie masz pewność, że wybierasz spośród najlepszych produktów na rynku. W ofercie duży wybór smaków i rozmiarów opakowań.

Sprawdź nasz asortyment!