Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Kwasy tłuszczowe Omega 3 oraz Omega 3-6-9

Tu znajdziesz preparaty oparte na wielonienasyconych kwasach tłuszczowych omega 3 i kompleksowe połączenia omega 3-6-9. Omega 3 od lat, niezmiennie stanowi jeden za najchętniej wybieranych suplementów prozdrowotnych i suplementów w ogóle. Słusznie! O pozytywnym wpływie tej grupy kwasów tłuszczowych napisano już tysiące artykułów i opracowań naukowych. Kwasy tłuszczowe Omega 3 były też źródłem licznych badań, które potwierdziły szereg ich prozdrowotnych właściwości.

Co dają nam kwasy Omega 3 i Omega 3-6-9?

Warto tu wymienić przede wszystkim: pozytywny wpływ na układ krążenia, działanie przeciwmiażdzycowe, wspieranie układu autoimmunologicznego (odpornościowego), wspieranie prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego, pośrednie wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej. Chyba żaden kwas tłuszczowy/grupa tłuszczów nie zasługuje bardziej na nazwanie go zdrowym tłuszczem niż właśnie Omega 3!

Do tej grupy zaliczamy trzy (jak sama nazwa wskazuje) nienasycone kwasy tłuszczowe:

-EPA

-DHA

-ALA

ALA, czyli kwas alfa-liponowy (alpha-lipoic acid) występować będzie głównie w formie monopreparatów i co warto przypomnieć, jest suplementem odpowiednim dla wegetarian i wegan.

Duże zapotrzebowanie (a także deficyty z niego wynikające) na dwa pierwsze kwasy (EPA, czyli kwas eikozapentaenowy i DHA, czyli kwas dokozaheksaenowy) i stosunkowo mała ilość źródeł ich występowania, powodują, że to właśnie EPA i DHA stanowią skład większości suplementów Omega 3. Bazą takich preparatów jest najwyższej jakości olej rybi.

W ofercie mamy szereg preparatów o różnych proporcjach EPA do DHA. Duży wybór pozwala dobrać optymalny suplement pod Twoje potrzeby!

Ze względu na przeważnie dość małą ilość ryb i owoców morza w diecie, a stosunkowo dużą ilość orzechów i olejów z nich, a także tłuszczy pochodzenia zwierzęcego w diecie, suplementacja Omegą 3 stanowi konieczność, jeśli chcemy prawidłowo zbilansować swoją dietę. Odpowiednio dobrana dawka pozwoli nam podnieść ogólną podaż zdrowych tłuszczy i poprawi przeważnie zaburzone proporcję pomiędzy podażą kwasów omega 3 do omega 6.

Jeśli natomiast chcemy podnieść podaż zdrowych tłuszczy w diecie, przy zachowaniu prawidłowych proporcji kwasów omega 3 do omega 6, które wynikają z naszego planu dietetycznego powinniśmy sięgnąć po suplement z grupy omega 3-6-9.

W nasze ofercie znajdziesz wyłącznie produkty najlepszych producentów. Różne proporcje między poszczególnymi kwasami tłuszczowymi, omega 3, omega 3-6-9, czy ALA, różne dawki substancji aktywnej na kapsułkę. Potężny wybór zróżnicowanych produktów w obrębie tego działu z pewnością pozwoli dobrać każdemu odpowiedni dla niego suplement z grupy Omega!