UNS Glucosamine Plus 300gKod produktu: 4231

UNS Glucosamine Plus 300g

New product

UNS Glucosamine Plus 300g

Zamiast zamiast 79,00 zł

69,00 złbrutto

-10,00 zł

Dostawa: 3 do 6 tygodni

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Opis


UNS GLUCOSAMINE PLUS
jest specjalistycznym suplementem diety zawierającym skoncentrowaną dawkę związków aktywnych, które dzięki efektywnej synergii jeszcze mocniej oddziaływają na stawy i chrząstki. Dedykowany jest osobom aktywnym fizycznie, narażonym na przeciążenia wysiłkowe, urazy narządów ruchu i stawów, jako element profilaktyki zmian degeneracyjnych.


-Skuteczna formuła 3 substancji bioaktywnych,
-uderzeniowa dawka aż 1500 mg siarczanu glukozaminy w porcji,
-wysoka koncentracja chondroityny i kwasu L-askorbinowego.


Glukozamina jest związkiem należącym do tzw. aminocukrów, który obficie występuje w macierzy chrząstki stawowej. Jest składnikiem niezbędnym do utrzymania prawidłowej struktury i sprężystości tkanki chrzestnej, przez co zwiększa jej odporność na przeciążenia. Ten organiczny związek chemiczny pochodzenia naturalnego, przyczynia się do odbudowy chrząstki stawowej, poprzez aktywację chondrocytów - komórek tkanki chrzęstnej.

Chondroityna jest również jednym z głównych składników chrząstki, ważnym składnikiem mazi stawowej. W postaci siarczanu odgrywa istotną rolę w minimalizowaniu tarcia pomiędzy stykającymi się elementami ruchomymi stawu. Badania naukowe sugerują, że długotrwałe niedobory i zaburzenia zmniejszające skuteczność poślizgową siarczanu chondroityny, mogą prowadzić do inicjacji chorób reumatycznych.

Osoby aktywne fizycznie, a także rekonwalescenci po przebytych urazach mogą mieć zwiększone zapotrzebowanie na ten składnik, stąd też zaleca się suplementację siarczanem glukozaminy zarówno w profilaktyce urazów aparatu ruchu, jak i wspomagająco w okresie rehabilitacji.

Kwas L-askorbinowy aktywnie uczestniczy w prawidłowej syntezie włókien kolagenowych- głównego białka tkanki łącznej, przez co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie i
regenerację naczyń krwionośnych, skóry i kości. Odgrywa również istotną rolę w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, wygaszając niekorzystne oddziaływanie wolnych rodników, produkowanych w dużej ilości podczas wysiłku fizycznego.


Dawkowanie:

Dzienną porcję (2g) popić wodą, przyjmować pomiędzy posiłkami.


Składniki:

Siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, kwas L-askorbinowy; aromat, barwniki: żółcień chinolinowa - może mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci, substancja słodząca: sukraloza. Może zawierać pochodne soi, pszenicy, jaj, selera, gorczycy, orzechów, arachnidów. Miarka do dozowania w środku.

SkładnikZawartość w porcji (2,5g)

Siarczan glukozaminy

1500 mg

Siarczan chondroityny

250 mg

Witamina C

200 mg (250%*)

*RWS – referencyjna wartość spożycia

Więcej informacji

Forma Proszek
Kategoria Na Stawy

Napisz swoją opinię

UNS Glucosamine Plus 300g

UNS Glucosamine Plus 300g

Napisz swoją opinię

Inne produkty w tej samej kategorii: