Katalog

Producent v
Smak v
Kategoria v

Producenci

Newsletter

Siarczan glukozaminy

Siarczan glukozaminy (Glucosamine sulphate) to organiczny związek chemiczny, wywodzący się z grupy aminocukrów i będący pochodną glukozy. Substancja dobrze regeneruje chore stawy, gdyż bierze udział w syntezie proteoglikanów, będących budulcem chrząstki stawowej. Glukozamina często podawana jest więc osobom cierpiącym na choroby reumatyczne. ...

Siarczan glukozaminy (Glucosamine sulphate) to organiczny związek chemiczny, wywodzący się z grupy aminocukrów i będący pochodną glukozy. Substancja dobrze regeneruje chore stawy, gdyż bierze udział w syntezie proteoglikanów, będących budulcem chrząstki stawowej. Glukozamina często podawana jest więc osobom cierpiącym na choroby reumatyczne. Ponadto nie wchodzi w interakcje z lekami, dzięki czemu z jej działania mogą korzystać nawet osoby, które z powodu innych schorzeń, na stale przyjmują wiele innych preparatów. Bardzo często występuje również w suplementach diety dla sportowców, jako wsparcie dla stawów podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Jak w przypadku każdego leku, nie można przekraczać dziennej dawki preparatu, podanej przez producenta na opakowaniu leku. Glukozaminy nie powinny przyjmować również kobiety w pierwszym trymestrze ciąży. Suplementacja glukozaminą nie powinna być substytutem zdrowej i urozmaiconej diety, która ma największe znaczenie dla całego organizmu, również dla stawów. Odpowiednie dawkowanie nie powoduje skutków ubocznych.

Więcej
Jest 5 produktów.

Kategorie Siarczan glukozaminy

top