Olimp Osteoblock Forte 60tabsKod produktu: 5901330040429

Olimp Osteoblock Forte 60tabs

New product

Olimp Osteoblock Forte 60tabs

Zamiast zamiast 20,21 zł

17,99 złbrutto

-11%

Dostawa: 1 do 3 tygodni

Dodaj Odejmij

Opis

Olimp Osteoblock Forte dla zdrowych zębów i kości.

Osteoblock® Forte to suplement diety zawierający kompleksową kompozycję wysoko przyswajalnych minerałów w postaci chelatów aminokwasowych Albion® (wapń, cynk, mangan), a także witaminy D3 i K2 w postaci dobrze przyswajalnego menachinonu-7 – składników o synergistycznym działaniu, niezbędnych w utrzymaniu zdrowych kości.


Badania naukowe udowodniły, że:
Wapń: jest potrzebny do utrzymania zdrowych zębów oraz kości  pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu enzymów trawiennych pomaga w utrzymaniu prawidłowego przekaźnictwa nerwowego pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi 
Cynk oraz mangan: pomagają w utrzymaniu zdrowych kości pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym 
Witamina D3: pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego podobnie jak wapń jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci. 
Witamina K2: pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż witamina K uczestniczy w transporcie wapnia z naczyń krwionośnych do tkanki kostnej.


Składniki Olimp Osteoblock Forte:

Informacja żywieniowa1 tabletka2 tabletki

Wapń

(z węglanu wapnia i chelatu aminokwasowego wapnia Albion®)
500 mg (62,5%*)1000 mg (125%*)

Cynk

(z chelatu aminokwasowego Albion®)
5 mg (50%*)10 mg (100%*)

Mangan

(z chelatu aminokwasowego Albion®)
1 mg (50%*)2 mg (100%*)

Witamina D3

5 ug (100%*)10 ug (200%)

Witamina K2

(menachinon-7)
37,5 µg (50%*)75 µg (100%*)


*%ZDS – procent realizacji zalecanego dziennego spożycia.


Składniki:
 węglan wapnia, diglicynian wapnia (chelat aminokwasowy wapnia Albion® Albical™), substancja wypełniająca - sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, substancje glazurujące - alkohol poliwinylowy, glikol polietylenowy, talk; diglicynian cynku (chelat aminokwasowy cynku Albion®), substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, diglicynian manganu (chelat aminokwasowy manganu Albion®), menachinon (MK-7) – witamina K, cholekalcyferol – witamina D, barwnik - dwutlenek tytanu.


Zastosowanie Olimp Osteoblock Forte:

Preparat przeznaczony: jako uzupełnienie codziennego zapotrzebowania w składniki niezbędne w okresie intensywnego wzrostu, w okresie ciąży i laktacji, po złamaniach i kontuzjach, a także u kobiet w okresie przekwitania i osób starszych, u których procesy resorpcji kości przeważają nad procesami ich tworzenia.


Dawkowanie Olimp Osteoblock Forte:

Zalecana dzienna porcja: 1–2 tabletki po posiłku lub inaczej po konsultacji z lekarzem. Tabletkę należy popić odpowiednią ilością wody.

Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Przeciwskazania:
 nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. W przypadku kamicy nerkowej, niewydolności nerek i nadczynności przytarczyc stosowanie preparatu skonsultować z lekarzem. Nie stosować jednocześnie innych preparatów z wysoką zawartością wapnia, cynku lub witaminy D. Nie stosować u małych dzieci ze względu na ryzyko zadławienia

Więcej informacji

Forma Tabletki

Napisz swoją opinię

Olimp Osteoblock Forte 60tabs

Olimp Osteoblock Forte 60tabs

Napisz swoją opinię

Inne produkty w tej samej kategorii: