Katalog

Producent v
Smak v

Producenci

Newsletter

Witamina D3

Witamina D3 – witamina z grupy D (lepiej wchłanialna i wykorzystywana przez organizm ludzki w porównaniu z inną witaminą z tej grupy - witaminą D2), jeden z kluczowych dla życia  24 mikroelementów. Głównym źródłem witaminy D jest słońce, a będąc precyzyjnym ekspozycja na jego promienie. W pożywieniu witaminę D znajdziemy w jajach, rybach i (w mn...

Witamina D3 – witamina z grupy D (lepiej wchłanialna i wykorzystywana przez organizm ludzki w porównaniu z inną witaminą z tej grupy - witaminą D2), jeden z kluczowych dla życia  24 mikroelementów. Głównym źródłem witaminy D jest słońce, a będąc precyzyjnym ekspozycja na jego promienie. W pożywieniu witaminę D znajdziemy w jajach, rybach i (w mniejszej ilości) nabiale. Witamina D odpowiada m.in. za prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego i procesów poznawczych. Udowodniono również jej wpływ na zachowanie prawidłowej gęstości kości i pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie. Zachowanie prawidłowego poziomu witaminy D w organizmie obniża ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, cukrzycy, sklerozy, a nawet chorób nowotworowych. W przypadku mężczyzn z niedoborem witaminy D, suplementacja pozwalała podnieść poziom testosteronu (w ramach normy fizjologicznej). Bardzo dobrym pomysłem jest łączenie z witaminą K (potęguje działanie wspierające zachowanie prawidłowej gęstości kości i redukuje ryzyko przedawkowania witaminy d3) i wapniem.

Głównym źródłem witaminy D3  jest jej synteza skórna (witamina ta powstaje w skórze pod wpływem promieniowania UV). Dodatkowo wchłanianie cholekalcyferolu drogą pokarmową znaczenie dodatkowe, drogą suplementacji. Właściwą nazwą wspomnianej witaminy D jest Cholecalciferol. Wspomniana substancja jest istotna w przyswajaniu wapnia przez żołądek oraz funkcjonowaniu wapnia w całym organizmie. Cholecalciferol jest używany do leczenia oraz zapobiegania zaburzeniom związanymi z brakiem witaminy D, szczególnie w skórze oraz kościach. Stosowanie witaminy D3 nie jest zalecanie u osób z wysoką zawartością witaminy D w krwi, gdyż mogło by to skutkować niewłaściwym lub niemal niemożliwym przyswajaniem związków odżywczych z pokarmu. Witamina D3 jest to chemicznie udoskonalona witamina D występująca w organizmie wspomaga układ nerwowy, budowę mięśni oraz system odpornościowy.

Dawkowanie: Standardowe dawki mieszczą się w zakresie 400-800IU dziennie, jednak mogą okazać się za niskie dla osób dorosłych. Górnym progiem w suplementacji jest 5000IU dziennie. Suplement zawierający witaminę D3 powinno się spożywać z posiłkiem bogatym w tłuszcz.

Więcej
Jest 2 produktów.

Kategorie Witamina D3