MLEKOVITA Super Body Active 350g Białko RTDKod produktu: 3204

New product

MLEKOVITA Super Body Active 350g Białko RTD

Zamiast zamiast 6,00 zł

4,49 złbrutto

-1,51 zł

Dostawa: 1 do 3 tygodni
 • Chocolate

Dodaj Odejmij

Opis


Właściwości Mlekovita Super Body Active 350g Białko RTD:

 • Super body Active to napój bogaty w naturalne białko przyczyniające się do wzrostu oraz utrzymania masy mięśniowej i zdrowych kości.

 • Ma obniżoną o 80% zawartość laktozy

 • Nie zawiera konserwantów

 • Jest składnikiem zbilansowanej i zróżnicowanej diety  Super Body Active od Mlekovita – wysokobiałkowy napój mleczny zawsze gotowy do spożycia!

  MLEKOVITA Super Body Active zawiera wysokiej jakości białko mleka, które jest źródłem energii, przyśpiesza regenerację mięśni i korzystnie wpływa na samopoczucie. Pod względem odżywczym, stanowi materiał budulcowy oraz źródło niezbędnych aminokwasów.


  W czasie długotrwałego wysiłku fizycznego dochodzi do wzrostu katabolizmu (rozkładu) białek. Zatem, aby pokryć straty białka wywołane aktywnością fizyczną zaleca się spożywanie napojów wysokoproteinowych. Białko zawarte w SUPER BODY ACTIVE jest niezbędne do naprawy uszkodzonych tkanek podczas treningu oraz budowy nowych, w tym między innymi tkanki mięśniowej
  Dla osób uprawiających sporty siłowe ważną kwestią jest, aby ilość białka dostarczanego do organizmu przekraczała ilość białka rozkładanego.


  Białko zawarte w SUPER BODY ACTIVE składa się z około 80% kazeiny i z około 20% białek serwatkowych. Występujące w mleku białka ze względu na właściwości odżywcze oraz funkcje biologiczne i działanie terapeutyczne, stanowią niezbędne składniki diety człowieka. Białka mleka są bardzo podatne na działanie enzymów trawiennych, dzięki czemu są łatwo strawne i dobrze przyswajalne. Ze względu na zawartość wszystkich aminokwasów egzogennych, w ilościach odpowiadających zapotrzebowaniu człowieka i zapewniających prawidłowy wzrost i rozwój organizmu, białka mleka (szczególnie kazeina) charakteryzują się wysoką wartością odżywczą, porównywalną z białkami mięsa oraz znacznie przewyższającą wartość odżywczą białka zbóż i roślin strączkowych.


  Kazeina jest nierozpuszczalna, co oznacza, że stanowi ona stałą frakcję białkową. Kazeina podczas procesu trawienia i kontaktu z kawasem żołądkowym staje się żelem. To redukuje tempo trawienia i pozwala na wolniejsze, równomierne, bardziej skuteczne uwalnianie i wykorzystywanie aminokwasów kazeiny. Oznacza to, że mięsnie otrzymują pokarm „po trochu” przez dłuższy czas. Wolne tempo trawienia jest również korzystne, ponieważ może zredukować rozpad białek i utlenianie aminokwasów – spalanie aminokwasów na energię.
  Kazeina jest niezwykle efektywna przy wspieraniu syntezy białek mięśniowych. Białko to może być bardziej korzystne dla osób, które potrzebują więcej suplementów białka, ponieważ przez kilka godzin zapewnia ona odżywianie i uczucie sytości.


  Zalety kazeiny:

 • stymuluje syntezę białek mięśniowych,

 • jest źródłem kompletnych białek,

 • zapewnia właściwości antykataboliczne na dłuższy czas niż szybko trawione białka serwatkowe,

 • jest bogata w wapń, co może być korzystne dla zdrowia kości.


  Podstawową funkcją kazeiny jest wiązanie wapnia i fosforu, co zwiększa ich przyswajalność. Kazeina wspomaga również wchłanianie w przewodzie pokarmowym innych pierwiastków np. cynku i miedzi. Białko to dzięki wiązania jonów metali może działać antyoksydacyjnie.

  Białka serwatkowe charakteryzują się wyższą o około 40% wartością biologiczna od kazeiny. Białka serwatkowe są lekkostrawne, szybko wchłaniają się do organizmu. Zawierają aminokwasy egzogenne, które mogą być syntetyzowane w organizmie. Tworzą element budulcowy dla tkanek mięśni a więc mają wpływ na wzrost masy mięśniowej. Białka serwatkowe, a także uwalniane podczas ich trawienia aktywne biologicznie peptydy i poszczególne aminokwasy, wykazują wszechstronne działanie prozdrowotne. Białka wysokiej wartości, takie jak kazeina i białka serwatkowe zawarte w SUPER BODY ACTIVE wspierają syntezę białek mięśniowych po treningu. Wykazano, że białko serwatkowe bardziej efektywnie stymuluje syntezę białek mięśniowych od razu po treningu, a kazeina może służyć jako skuteczny dodatek do białek serwatkowych poprawiając reakcje anaboliczną po treningu z obciążeniem.

  MLEKOVITA Super Body Active to napój wysokoproteinowy, który wspomaga proces tworzenia mięśni dzięki zawartym białkom, wspiera syntezę białek mięśniowych po ciężkim treningu. Może być spożywany za każdym razem, kiedy pojawia się potrzeba dostarczenia do organizmu większej ilości białka.Dawkowanie Super Body Active Mlekovita:

Produkt można stosować jako uzupełnienie białka w diecie przed, w trakcie lub po treningu. Również jako zdrową i bogatą w składniki odżywcze przekąskę między posiłkami.


Składniki Super Body Active Mlekovita:

Wielkość opakowania: 350g
Wielkość porcji: 350g
Ilość porcji w opakowaniu: 1


mleko, substancja słodząca: glikozydy stewiolowe, stabilizator: karagen, aromaty naturalne. Glikozydy stewiolowe występują naturalnie w liściach stewii. Bez dodatku cukrów. Zawiera naturalnie występujące cukry. Obniżona zawartość laktozy o 80%.

Wartość odżywcza100 g
Wartość energetyczna278 kJ / 66 kcal

Tłuszcz

1,0 g

w tym

kwasy tłuszczowe nasycone

0,6 g

Węglowodany

8,2 g
w tym

cukry

8,2 g

Białko

6,0 g

Sól

0,10 g

Laktoza

<1,0 g

Więcej informacji

Forma Płyn

Napisz swoją opinię

MLEKOVITA Super Body Active 350g Białko RTD

MLEKOVITA Super Body Active 350g Białko RTD

Napisz swoją opinię

Inne produkty w tej samej kategorii: