Producenci

Newsletter

Blog

Blog

Blog prowadzony przez Tanie Odżywki, to najciekawsze porady dotyczące treningów, kulturystyki, fitnessu oraz zdrowego i aktywnego stylu życiu. Podpowiemy, jaką suplementację wybrać, na co zwracać uwagę podczas ustalania planu treningowego i dietetycznego. To miejsce jest tworzone z myślą o Was, naszych czytelnikach, którzy każdego dnia walczą o zdrowie i piękną sylwetkę.

Artykuły, które znajdziecie na naszym blogu, są pisane przez specjalistów zajmujących się kulturystyką, fitnessem, treningiem funkcjonalnym, dietetyką i psychologią. Dokładamy wszelkich starań, aby to miejsce było dla Was źródłem wartościowej i przystępnej wiedzy, a także doskonałą motywacją do pokonywania własnych słabości. Wspólnie możemy stworzyć społeczność zdrowego stylu życia, która zwraca uwagę nie tylko na to, co je, jak trenuje, ale także czym suplementuje swój organizm, by był zdrowszy i wydajniejszy.

Nasi specjaliści i mentorzy chętnie odpowiedzą na Wasze pytania, stworzą obszerne artykuły dotyczące tematów, które Was interesują. Poruszą zagadnienia związane nie tylko z pozytywnymi aspektami regularnych treningów, ale także wyczulą na ewentualne zagrożenia, jak kontuzje czy niedożywienie organizmu. Trzeba pamiętać, że przy regularnym treningu, zarówno amatorskim, jak i zawodowym, należy dostarczyć ciału większej ilości składników odżywczych, witamin i związków mineralnych, a także zapewnić mu odpowiednią ilość wartościowej regeneracji.

Zapraszamy do lektury!

 • Gainery - czym są i kiedy warto je stosować?

  Gainery to odżywki cieszące się od wielu lat sporym powodzeniem wśród trenujących, zainteresowanych robieniem tzw. „masy”. Dziś na naszym blogu zajmiemy się właśnie gainerami. Przypomnimy czym są, jakie mają zastosowanie, czym kierować się przy kupnie gainera, jak go dawkować i kiedy najlepiej przyjmować ten rodzaj odżywek. Zapraszamy!

  8 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Idealna rozgrzewka przed treningiem - sprawdzone ćwiczenia rozgrzewające mięśnie

  Dziś na blogu poruszymy temat, który uważamy za niezwykle ważny, dotyczący właściwie wszystkich aktywnych fizycznie osób, chociaż może nieszczególnie pasjonujący, którym jest rozgrzewka przed treningiem. Niewiele jest bywalców siłowni, którzy poświęcają jej należytą uwagę i wykonują rozgrzewkę w sposób właściwy. Najczęściej jest to kilka minut kręcenia na rowerku stacjonarnym lub truchtu na bieżni, trochę wymachów ramionami, 1-2 serie wykonane z

  29 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Idealne posiłki na rozpoczęcie dnia - 5 pomysłów na śniadanie dla sportowca

  Śniadanie dla sportowca to bardzo istotny posiłek, zarówno jeśli chodzi o samopoczucia w ciągu dnia, jak i poziom energii, a co za tym idzie możliwości treningowe. Dostarczając odpowiednią ilość mikro i makroelementów zapewniamy sobie potrzebną energię również, a może przede wszystkim do wysiłku umysłowego.

  12 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Co zamiast cukru? Sprawdź najlepsze zamienniki!

  Cukier to w potocznym rozumieniu po prostu sacharoza. Wedle wiedzy podręcznikowej, cukry to po prostu węglowodany, czyli pojęcie szersze, mieszczące sobie oczywiście wymienioną sacharozę. Ograniczenie tego składnika to często największy problem dla osób zaczynających swoją przygodę z racjonalnym, zdrowym odżywianiem. Większość popularnych produktów spożywczych zawiera potężne jego ilości.

  43 wyświetleń 0 Komentarzy

 • TOP5 boosterów testosteronu na rynku!

  Temat boosterów testosteronu został już poruszony na naszym blogu w artykule: Boostery testosteronu – hit czy mit? Oczekiwane rezultaty a realne działanie. Krótka charakterystyka suplementów podnoszących poziom testosteronu. Dzisiaj poza skrótowym przypomnieniem idei działania boosterów testosteronu spróbujemy wyłonić 5 najciekawszych naszym zdaniem produktów z tej kategorii dostępnych na polskim rynku.

  55 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Trening TRX, czyli jak ćwiczyć z taśmami?

  Taśmy TRX zna pewnie większość bywalców klubów fitness. W przeciwieństwie do wielu sezonowych nowinek w tej branży, taśmy przyjęły się i dziś nie stanowią już jedynie ciekawostki, lecz traktowane są jako pełnoprawne akcesorium treningowe. Słusznie! Genialny w swej prostocie sprzęt przez kilkanaście lat budował swoją popularność wśród trenujących, obecnie jest znany i dostępny w sprzedaży praktycznie na całym świecie.

  59 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Oczyszczanie organizmu w 5 krokach

  Oczyszczanie organizmu polega na usuwaniu z niego szkodliwych substancji, najczęściej ogólnie określanych jako toksyny. Część z nich pochodzi z przemian metabolicznych zachodzących w ludzkim organizmie, zaś pozostałe dostają się do naszych organizmów głównie z pożywieniem i powietrzem. To różnego rodzaju konserwanty, barwniki, pestycydy, aromaty i inne substancje, które kumulują się w naszych ciałach i wywierają negatywny wpływ na nasze samopoczu

  82 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Trening HIIT czy Tabata - jak szybko spalić kalorie?

  Dziś krótko zajmiemy się treningiem HIIT w kontekście spalania kalorii. Przypomnimy czym jest HIIT, jaka jest istota tego treningu, jak może być wykonywany i jakie korzyści przynosi. Przyjrzymy się również treningowi interwałowemu o nazwie Tabata, który stał się ostatnimi czasy popularny w naszym kraju.

  121 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jakie odżywki na wytrzymałość i poprawę kondycji?

  Jedną z najpopularniejszych motywacji do rozpoczęcia przygody z szeroko rozumianą aktywnością fizyczną, jest chęć poprawy wytrzymałości i kondycji. To właśnie te cechy motoryczne są przez większość społeczeństwa najbardziej pożądane. Kojarzą się ze zdrowiem, witalnością i ogólną sprawnością fizyczną.

  135 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak ćwiczyć mięśnie głębokie?

  Wraz z rosnącą świadomością treningową prędzej, czy później pojawia się zagadnienie tzw. mięśni głębokich. Co je wyróżnia? Jaką pełnią funkcję? Jak wzmocnić mięśnie głębokie np. brzucha? Te zagadnienia spróbujemy pokrótce rozwinąć w artykule.

  104 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak zacząć trening na siłowni? 7 porad dla nowicjuszy.

  Każdy z nas, osób rekreacyjnie czy też bardziej serio trenujących sporty siłowe stawiał kiedyś pierwsze kroki na sali treningowej rozpoczynając swoją przygodę z „żelastwem”. Dzisiejszy materiał na blogu poświęcamy kilku poradom chyba najbardziej istotnym z naszego punktu widzenia, jakie pragniemy przekazać osobom, które dopiero zaczynają lub planują zacząć treningi.

  245 wyświetleń 0 Komentarzy

 • 10 najlepszych produktów marki Activlab!

  Z pewnością większość kupujących odżywki i suplementy diety zna markę Activlab, która swoją pozycję na rynku ugruntowała sobie już lata temu. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, marka stale poszerza swoją ofertę, pilnując przy tym jakości oferowanych produktów i ich atrakcyjności cenowej.

  74 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Czym są kwasy omega 3-6-9 i gdzie ich szukać?

  Producenci suplementów diety opisują je niemal w kategorii zdrowia w kapsułkach, obiecując, że poprawią naszą pamięć i możliwości koncentracji, obniżą poziom „złego” cholesterolu, przez co zbawiennie wpłyną na nasze serce i układ krwionośny, zapobiegną bądź ograniczą stany zapalne, poprawią stan skóry i stawów. To tylko część opisów ich oddziaływania nasz organizm, na które możemy natknąć się w wielu opracowaniach im poświęconych.

  143 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Odżywka carbo - czym jest i jak wybrać najlepszą?

  Odżywka carbo to popularna odżywka węglowodanowa, zazwyczaj zawierająca różne frakcje węglowodanów. Należy do najbardziej popularnych i najchętniej kupowanych odżywek wśród trenujących na siłowniach, biegaczy, kolarzy, przedstawicieli dyscyplin zespołowych czy trenujących sporty walki.

  223 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Fakty i mity o treningu mięśni brzucha

  Zagadnienia związane z treningiem mięśni brzucha cieszą się od lat niezmienną popularnością. Często osoby planujące zacząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną, czy treningiem siłowym najpierw koncentrują się właśnie na tej formie treningu.

  135 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Co daje trening autogenny i jak go wykonać?

  Chcemy dziś przyjrzeć się popularnej technice relaksacyjnej znajdującej zastosowanie u wszystkich tych, którzy chcą zminimalizować negatywne skutki codziennego stresu. Trening Schultza, bo o nim krótko opowiemy mogą stosować zarówno osoby aktywne fizycznie jak i ci, którzy na co dzień nie uprawiają sportu.

  146 wyświetleń 0 Komentarzy

 • 10 suplementów dla wegetarian

  Popularność diety wegetariańskiej a w szczególności wegańskiej zdaje się sukcesywnie rosnąć. Diety te są powszechnie stosowane również przez osoby aktywne fizycznie, w tym wyczynowych sportowców.

  156 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Aminokwasy BCAA czy EAA? Czym są i kto powinien je stosować?

  Aminokwasom poświęcaliśmy już nieco miejsca na naszym blogu. Są to obok kreatyny i odżywek proteinowych najchętniej kupowane produkty używane przez osoby zajmujące się treningami siłowo-wytrzymałościowymi. Szczególnym uznaniem cieszą się BCAA, nieco mniej osób pyta o EAA czy tzw. aminokwasy całodzienne. Postanowiliśmy trochę miejsca na naszym blogu poświęcić aminokwasom BCAA oraz EAA.

  560 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak kontrolować swój apetyt?

  Każdy, kto kiedykolwiek próbował zrzucić wagę, wie jak kluczowym aspektem w tym procesie jest kontrola łaknienia. Redukcja wagi nierzadko kojarzy nam się z głodem, który potrafi zabić resztki motywacji do walki o lepszą sylwetkę. Czy faktycznie zrzucanie wagi musi wiązać się ze stanem permanentnego głodu?

  114 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Dlaczego warto robić pompki?

  Czy warto robić pompki? Jakie grupy mięśniowe są zaangażowane podczas ich wykonywania? Czego możemy się spodziewać regularnie wykonując to ćwiczenie? Jakie są najczęściej popełniane błędy w technice ćwiczenia? Jakie są odmiany pompek? W poniższym tekście postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

  229 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak działają spalacze i reduktory tłuszczu?

  Spalacze tkanki tłuszczowej to grupa suplementów ciesząca się niezmienną popularnością, bez względu na sezonowe trendy i nowości w suplementacji. Nie trudno domyślić się dlaczego preparaty z tej grupy cieszą się dużą popularnością, ale warto przy okazji zastanowić się czy rozumiemy mechanizm ich działania.

  270 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Ile kalorii potrzebujesz?

  Niewątpliwie „śmieciowe jedzenie” jest jedną z głównych przyczyn otyłości i schorzeń znacznej części współczesnych społeczeństw krajów rozwiniętych. Potwierdzają to liczne badania oraz statystyki.

  175 wyświetleń 0 Komentarzy

 • NOW Foods - suplementy dla sportowców na bazie naturalnych składników

  Amerykańska marka NOW FOODS jest znana od lat, dzięki wyjątkowo kompleksowej ofercie naturalnych preparatów witaminowych, ekstraktów roślinnych i ogólnie suplementów prozdrowotnych.

  164 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Budowanie siły na basenie, czyli trening w wodzie!

  Czy zbudowanie siły i atletycznej sylwetki w wodzie jest możliwe? Na tak postawione pytanie nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ale uogólniając można stwierdzić, że trening pływacki będzie twoim sprzymierzeńcem w budowie sylwetki i parametrów motorycznych.

  256 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Stretching po treningu, czyli 5 sposobów na rozciąganie

  Stretching czyli rozciąganie mięśni, to popularna technika stosowana przez przedstawicieli wielu dyscyplin sportowych, najbardziej popularna jest wśród lekkoatletów, szczególnie biegaczy, wśród gimnastyków/gimnastyczek, osób trenujących sporty walki a także wśród przedstawicieli wielu dyscyplin zespołowych.

  215 wyświetleń 0 Komentarzy

 • 5 skutecznych suplementów na pamięć i koncentrację

  Poprawa koncentracji i umiejętności skupienia uwagi to jedne z najbardziej oczekiwanych przez klientów efektów działania suplementów diety mających usprawnić funkcjonowanie mózgu. Obecny tekst poświęcamy wybranym suplementom, które naszym zdaniem zasługują chociaż na krótką charakterystykę biorąc pod uwagę omawianą problematykę.

  170 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Odżywki białkowe - WPC, WPI i WPH - czym się różnią i jak działają?

  Czym w ogóle jest białko serwatkowe? Z czego jest pozyskiwane? Białko serwatkowe jest (obok kazeiny) głównym rodzajem białka mleka. W wyniku odpowiednio dobranej metody filtracji uzyskujemy odżywkę zawierającą skoncentrowane białko, ze śladową ilością węglowodanów i tłuszczy. Ich ilość zależy od metody produkcji i warunkuje rodzaj odżywki.

  923 wyświetleń 0 Komentarzy

 • 6 sposobów na przyspieszenie metabolizmu

  Wiele osób pyta czy można przyspieszyć metabolizm? Otóż można! W dzisiejszym tekście spróbujemy podpowiedzieć, co zrobić by wpłynąć na przyspieszenie metabolizmu własnego organizmu.

  285 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Dieta i suplementacja dla kolarzy i rowerzystów

  Kolarstwo zarówno w wydaniu stricte sportowym (szosowe, czy górskie), jak i turystyczno-rekreacyjnym od lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Chcąc poprawiać swoje wyniki nieodzownym jest zastosowanie odpowiedniego planu dietetycznego i uzupełniającej suplementacji.

  1549 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Trening pleców - TOP5 ćwiczeń na wzmocnienie mięśni grzbietu

  Dobrze rozbudowane mięśnie grzbietu są jednym z podstawowych wyznaczników solidnie wypracowanej sylwetki. Jednak ważniejszym od aspektu wizualnego jest aspekt funkcjonalny – mocne, zdrowe, zrównoważone napięciowo plecy, to prawidłowa postawa, lepsza sprawność ogólna, a więc lepsze wyniki w sporcie, a także wyższy komfort życia codziennego.

  890 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Co jeść po treningu – węglowodany czy białko?

  Dobór odpowiedniego posiłku i suplementacji po treningu jest w sporcie, zarówno na poziomie rekreacyjnym, jak i wyczynowym fundamentalny. Temat ten jest od lat poruszany w licznych publikacjach naukowych, jak i artykułach branżowych. Postaramy się pokrótce omówić temat – skupiając się na odwiecznym dylemacie – węglowodany czy białko? Co po treningu?

  501 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Trening z kettlebells

  Kettlebells to znane chyba wszystkim metalowe odważniki w kształcie kuli z rączką znajdującą się na górze, które były rozpowszechnione wśród osób pracujących nad siłą i sylwetką już grubo ponad 100 lat temu.

  286 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Kreatyna - co daje i jak ją suplementować?

  Kreatyna to chyba najbardziej popularny i najlepiej przebadany suplement jaki pojawił się wśród miłośników sportów siłowych. Jest to również suplement, którego działanie powszechnie nie budzi wątpliwości. Jej używanie zwiększa siłę i pozwala, przy odpowiedniej diecie, na zwiększenie masy mięśniowej.

  415 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Crossfit - jak się do tego zabrać?

  Dla osób, które nigdy nie miały doświadczenia z crossfitem i widzą go po raz pierwszy w życiu, może być on lekko szokujący. Tłum spoconych facetów, krzyki, hałas, strumienie potu i rzucane wszędzie ciężary - wygląda to trochę jak rzeźnia i rzeczywiście tak jest.

  193 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Posiłek przedtreningowy - czyli skąd wziąć energię?

  Amator czy zawodowiec, każdy wie o roli odżywiania w życiu codziennym i w sporcie. I choć pracując na efekty przy treningu, czy to na masę, czy to na rzeźbę, stawiamy przede wszystkim na wysiłek, bez dobrej diety i dostarczania organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje, daleko nie zajdziemy. A przynajmniej będziemy sami siebie sabotować i opóźniać efekty.

  294 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak wrócić do treningów po kontuzji?

  Kontuzje w każdym sporcie to normalka. Niezależnie od rodzaju treningu, tego czy trenujesz amatorsko, czy jesteś zawodowcem, musisz być po prostu na to przygotowanym.

  182 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Kalistenika - trening z masą własnego ciała

  Kalistenika to świeża jak wiosenny poranek nowość w dziedzinie fitnessu. W gruncie rzeczy chodzi jednak o coś zupełnie nieskomplikowanego - trening, w którym obciążeniem jest wyłącznie masa naszego własnego ciała.

  278 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak przygotować się do biegów OCR? (Runmageddon, Rage Run, Mad Max, Barbarian Race, Spartan)

  Bieganie w ostatnich latach ogromnie zyskało na popularności - kiedyś rzadkością było spotkanie biegacza w parku, było to swojego rodzaju zjawisko - widywane tylko o wczesnych godzinach porannych, a i to nie zawsze. Teraz wydawać by się mogło, że biegamy wszyscy, a jogging stał się naprawdę modny.

  820 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Boostery testosteronu – hit czy mit? Oczekiwane rezultaty a realne działanie. Krótka charakterystyka suplementów...

  Wysoki poziom testosteronu to pożądany stan każdego osobnika trenującego sporty siłowe (W zasadzie niemalże dla każdego faceta, ale na potrzeby artykułu zawężamy krąg do osób trenujących w celu poprawy sylwetki i zwiększenia siły). Zaryzykuję stwierdzenie, że w świadomości trenujących jest wdrukowany dogmat: Wysoki testosteron zapewnia większą siłę, większe mięśnie, lepsze samopoczucie, pewność siebie, wysokie libido i szereg innych korzyści.

  1259 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak wybrać odżywkę przedtreningową?

  Odżywki przedtreningowe dla sporej grupy ćwiczących stanowią wręcz trzon suplementacji. Jak wybrać odpowiedni dla siebie booster? Co właściwie dają odżywki przedtreningowe? W dużym uproszczeniu – pozwalają wykonać lepszy jakościowo, wydajniejszy trening. Będą szczególnie przydatne w sytuacji, kiedy musimy wykonać trening mimo zmęcznia, lub przed szczególnie wymagającymi jednostkami treningowymi.

  263 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Trening SPLIT - najbardziej popularny, ale czy najlepszy dla każdego?

  Jeżeli zajrzymy do jakiejkolwiek siłowni i będziemy chwilę obserwować, jak trenują tamtejsi miłośnicy bodybuldingu, okaże się szybko, że większość trenujących trenuje w oparciu o jakąś wersję treningu dzielonego, znanego również pod nazwą „SPLIT”. Niewątpliwie to od wielu lat najpopularniejszy rodzaj treningu wykonywanego na siłowniach, dlatego warto poświęcić mu nieco uwagi.

  282 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Trening interwałowy - czym jest i kiedy warto go stosować?

  Trening interwałowy to przeplatanie ćwiczeń o wysokiej i niskiej intensywności, które razem tworzą cykl zwany interwałem. Osoby uprawiające sport profesjonalnie stosują trening interwałowy przede wszystkim dla wzrostu poziomu wytrzymałości, ale jest on dobry również dla początkujących - udowodniono, że potrafi spalić więcej tkanki tłuszczowej niż klasyczny trening cardio.

  238 wyświetleń 0 Komentarzy

 • 5 witamin i aminokwasów, które musisz suplementować podczas treningu

  Sportowcy to grupa osób, dla której dedykowane jest wiele suplementów. Choć w tej grupie raczej nie musimy bać się o niezdrowe odżywianie (prawda?), często mamy obawy, czy w 100% dostarczamy sobie wszystkich witamin i mikroelementów.

  268 wyświetleń 0 Komentarzy

 • 13 sposobów na regenerację po treningu

  Uprawianie sportu to sama radość i zdrowie, ale po ciężkiej pracy konieczny jest relaks. Różnej maści badania wielokrotnie udowadniały, że osoby dbające o regenerację między treningami osiągały lepsze lub takie same wyniki, jak te, które ćwiczyły bez żadnych przerw.

  201 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Dzień nóg - czyli jak ćwiczyć czworogłowy, dwugłowy, uda i łydki?

  Memy i artykuły przedstawiające druzgocące skutki omijania „dnia nóg” na siłowni (szczególnie sugestywne 18 zdjęć na Wykopie), są wystarczającym straszakiem dla wielu z Was. Dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, przypomnijmy - rozbudowane mięśnie tułowia, klatki piersiowej i ramion nie prezentują się korzystnie w parze z chudziutkimi nogami. Wygląda to nieproporcjonalnie, a do tego ma inne wady - np. utrudnia niektóre ćwiczenia.

  710 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Odżywki na masę: gainer czy bulk?

  Powiedzenie, że gainery to podstawa w suplementacji osób trenujących na masę jest oczywistością, ale postaramy się rozwinąć zagadnienie wskazując aspekty różnicujące odżywki tego typu, spróbujemy również ułatwić wybór. Zapraszamy do lektury!

  1495 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Suplementacja w sportach siłowych

  Suplementacja w sportach siłowych - Podstawy i DodatkiWiele początkujących osób ma problem z doborem suplementacji, a może raczej z podziałem na środki podstawowe i mniej, lub bardziej wartościowe dodatki. Temat zostanie omówiony w sposób przekrojowy.

  295 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Akcesoria sportowe - jak je wybrać i dlaczego są tak ważne?

  W zależności od preferowanej przez nas dyscypliny sportu, ilość potrzebnych akcesoriów sportowych może być różna, a sama dziedzina może być bardziej lub mniej kosztowna. Bieganie należy do najtańszych rodzajów sportu, po drugiej stronie z pewnością znajdują się dyscypliny takie jak żeglarstwo, alpinizm czy golf.

  198 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak skutecznie dbać o stawy podczas treningów?

  Problemy ze stawami dotyczą bardzo wielu osób i różnych grup wiekowych. Choć kłopoty ze stawami mogą nam się kojarzyć ze zwyrodnieniem w podeszłym wieku, w istocie tak nie jest. Nie tylko nasze babcie mają z nimi problemy.

  231 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Bieganie zimą, czyli 10 zasad zimowego biegacza

  Zimową porą nie musimy ( i nie powinniśmy!) rezygnować z treningów na wolnym powietrzu - zarówno ruch, jak i świeże powietrze jest nam niezbędne do dobrego samopoczucia, szkoda więc biegania przenosić na bieżnie w klimatyzowanej siłowni. Błędem jest również uważanie, że bieganie to sport letni i w zimie powinniśmy zająć się czymś innymi lub całkowicie zrezygnować z aktywności fizycznej.

  241 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Nowy rok - nowa ja! Ranking najlepszych spalaczy dla kobiet

  Zrzucę 5,10,15 kg, zmieszczę się w wymarzoną sukienkę, wrócę do figury sprzed ciąży, nie będę wstydzić się w stroju kąpielowym - to bardzo popularne postanowienia noworoczne dla większości kobiet. Nowy Rok to dobry czas na ich realizację, kiedy wszędzie panuje dobry flow na zmiany i zaczęcie nowego życia - wykorzystajmy tą dobrą energię!

  288 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Alkohol vs. trening - czy picie ma wpływ na efekty ćwiczeń?

  Piwko przed meczem, lampka wina do kolacji, drink podczas imprezy - nawet sportowcy i osoby aktywne fizycznie, zazwyczaj pozwalają sobie na spożywanie alkoholu w różnych ilościach.

  777 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Trening FBW - czym jest i kiedy warto go stosować

  Trening FBW to trening całego ciała podczas jednej sesji treningowej. Full Body Workout to pełna angielska nazwa tego treningu, a powszechnie w użyciu przyjął się właśnie skrót FBW.

  339 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Postanowienia noworoczne - tym razem się uda!

  Spisałeś już postanowienia noworoczne? Mamy nadzieję, że tak! Bardzo trudno jest realizować cele, spełniać marzenia i się rozwijać, jeśli nawet o tym nie myślimy, nie wytyczymy planów i radośnie oznajmimy życiu, że po prostu musi działać na naszą korzyść.

  237 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jakie ćwiczenia i odżywki na masę?

  Już postanowione - zaczynasz trening na masę. Pewnie jak większość osób rozpoczynających „bycie na masie”, planujesz, że przez zimę uda Ci się zbudować masę, wiosną zabierzesz się za redukcję i rzeźbę, a latem, będziesz wszem i wobec chwalić się przed wszystkimi kaloryferem na brzuchu. Jest to możliwe, jeśli będziesz miał dobry plan, wiedzę, cierpliwość i upór w swoich postanowieniach.

  279 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak nie przytyć w święta?

  Święta to okres wielu pokus w szczególności jeśli staramy się zrzucić zbędne kilogramy dlatego przygotowaliśmy dla was najlepsze tricki dzięki którym nie przytyjecie w święta!

  264 wyświetleń 0 Komentarzy

 • 7 najczęstszych błędów w treningu cardio

  Chcesz spalić nadmierny tłuszcz? Trening cardio jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie lecz zanim zaczniesz poznaj 7 najczęściej popełnianych błędów podczas treningów.

  484 wyświetleń 0 Komentarzy

 • 5 najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch do Sylwestra

  Marzysz o płaskim brzuchu do sylwestrowej kreacji? A może wyznaczyłeś sobie cel, że w Nowym Roku będziesz już paradował w nowych spodniach, które teraz zapinasz z trudem? Bierz się do roboty!

  214 wyświetleń 0 Komentarzy

 • 5 sprawdzonych sposobów na jędrne uda i pośladki

  Jędrne uda i pośladki to marzenie każdej kobiety. Niestety, nasz tryb życia nie sprzyja tej części ciała wybitnie - 8 godzin siedzenia za biurkiem, nocne przekąski, brak ruchu to główni winowajcy problemów. Nic się samo nie wydarzy!

  800 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak ćwiczyć bez wychodzenia z domu?

  Aby ćwiczyć, schudnąć i mieć fantastyczną formę, wcale nie musisz chodzić na siłownię i korzystać z drogiego sprzętu. Wiemy, że to doskonała wymówka, żeby nie zacząć zmiany i dalej wylegiwać się na kanapie z paczką chipsów, ale…nie trafiłeś do miejsca, które kultywuje tego typu „aktywności”. Rusz się! Możesz ćwiczyć i mieć fantastyczne efekty bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić? Mamy na to 13 sposobów!

  331 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak uniknąć zakwasów?

  Chyba każdy człowiek choć raz w życiu cierpiał na zakwasy. Intensywny trening, dźwiganie mebli podczas przeprowadzki, długi i wyczerpujący spacer po mieście, który na drugi dzień objawia się bólem w mięśniach? Znamy to!

  447 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Trening na rzeźbę - 9 kroków do smukłej sylwetki

  Trening na rzeźbę, inaczej nazywany treningiem na redukcję, to ostatni etap procesu budowania masy mięśniowej. Ma on na celu redukcję tłuszczu, który powstał w trakcie tworzenia masy i uwydatnienie muskulatury, którą osiągnęliśmy po wielu treningach. Nadmiar tłuszczu uzyskany poprzez nadwyżkę kaloryczną trzeba teraz spalić, aby wyostrzyć rysunek mięśni i pokazać nową sylwetkę.

  287 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jakie odżywki na początek treningu?

  Zaczynasz trening i chcesz osiągnąć efekty najszybciej, jak to tylko możliwe? To powszechne wśród osób rozpoczynających ćwiczenia. Stosowanie suplementów i odżywek można rozpocząć już od początku swojej przygody ze sportem, aby uzyskać lepsze wyniki w stosunkowo krótszym czasie.

  666 wyświetleń 0 Komentarzy