Producenci

Newsletter

Blog

Blog

Blog prowadzony przez Tanie Odżywki, to najciekawsze porady dotyczące treningów, kulturystyki, fitnessu oraz zdrowego i aktywnego stylu życiu. Podpowiemy, jaką suplementację wybrać, na co zwracać uwagę podczas ustalania planu treningowego i dietetycznego. To miejsce jest tworzone z myślą o Was, naszych czytelnikach, którzy każdego dnia walczą o zdrowie i piękną sylwetkę.

Artykuły, które znajdziecie na naszym blogu, są pisane przez specjalistów zajmujących się kulturystyką, fitnessem, treningiem funkcjonalnym, dietetyką i psychologią. Dokładamy wszelkich starań, aby to miejsce było dla Was źródłem wartościowej i przystępnej wiedzy, a także doskonałą motywacją do pokonywania własnych słabości. Wspólnie możemy stworzyć społeczność zdrowego stylu życia, która zwraca uwagę nie tylko na to, co je, jak trenuje, ale także czym suplementuje swój organizm, by był zdrowszy i wydajniejszy.

Nasi specjaliści i mentorzy chętnie odpowiedzą na Wasze pytania, stworzą obszerne artykuły dotyczące tematów, które Was interesują. Poruszą zagadnienia związane nie tylko z pozytywnymi aspektami regularnych treningów, ale także wyczulą na ewentualne zagrożenia, jak kontuzje czy niedożywienie organizmu. Trzeba pamiętać, że przy regularnym treningu, zarówno amatorskim, jak i zawodowym, należy dostarczyć ciału większej ilości składników odżywczych, witamin i związków mineralnych, a także zapewnić mu odpowiednią ilość wartościowej regeneracji.

Zapraszamy do lektury!

 • NOW Foods - suplementy dla sportowców na bazie naturalnych składników

  Amerykańska marka NOW FOODS jest znana od lat, dzięki wyjątkowo kompleksowej ofercie naturalnych preparatów witaminowych, ekstraktów roślinnych i ogólnie suplementów prozdrowotnych.

  36 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Budowanie siły na basenie, czyli trening w wodzie!

  Czy zbudowanie siły i atletycznej sylwetki w wodzie jest możliwe? Na tak postawione pytanie nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ale uogólniając można stwierdzić, że trening pływacki będzie twoim sprzymierzeńcem w budowie sylwetki i parametrów motorycznych.

  30 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Stretching po treningu, czyli 5 sposobów na rozciąganie

  Stretching czyli rozciąganie mięśni, to popularna technika stosowana przez przedstawicieli wielu dyscyplin sportowych, najbardziej popularna jest wśród lekkoatletów, szczególnie biegaczy, wśród gimnastyków/gimnastyczek, osób trenujących sporty walki a także wśród przedstawicieli wielu dyscyplin zespołowych.

  49 wyświetleń 0 Komentarzy

 • 5 skutecznych suplementów na pamięć i koncentrację

  Poprawa koncentracji i umiejętności skupienia uwagi to jedne z najbardziej oczekiwanych przez klientów efektów działania suplementów diety mających usprawnić funkcjonowanie mózgu. Obecny tekst poświęcamy wybranym suplementom, które naszym zdaniem zasługują chociaż na krótką charakterystykę biorąc pod uwagę omawianą problematykę.

  46 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Odżywki białkowe - WPC, WPI i WPH - czym się różnią i jak działają?

  Czym w ogóle jest białko serwatkowe? Z czego jest pozyskiwane? Białko serwatkowe jest (obok kazeiny) głównym rodzajem białka mleka. W wyniku odpowiednio dobranej metody filtracji uzyskujemy odżywkę zawierającą skoncentrowane białko, ze śladową ilością węglowodanów i tłuszczy. Ich ilość zależy od metody produkcji i warunkuje rodzaj odżywki.

  102 wyświetleń 0 Komentarzy

 • 6 sposobów na przyspieszenie metabolizmu

  Wiele osób pyta czy można przyspieszyć metabolizm? Otóż można! W dzisiejszym tekście spróbujemy podpowiedzieć, co zrobić by wpłynąć na przyspieszenie metabolizmu własnego organizmu.

  68 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Dieta i suplementacja dla kolarzy i rowerzystów

  Kolarstwo zarówno w wydaniu stricte sportowym (szosowe, czy górskie), jak i turystyczno-rekreacyjnym od lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Chcąc poprawiać swoje wyniki nieodzownym jest zastosowanie odpowiedniego planu dietetycznego i uzupełniającej suplementacji.

  722 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Trening pleców - TOP5 ćwiczeń na wzmocnienie mięśni grzbietu

  Dobrze rozbudowane mięśnie grzbietu są jednym z podstawowych wyznaczników solidnie wypracowanej sylwetki. Jednak ważniejszym od aspektu wizualnego jest aspekt funkcjonalny – mocne, zdrowe, zrównoważone napięciowo plecy, to prawidłowa postawa, lepsza sprawność ogólna, a więc lepsze wyniki w sporcie, a także wyższy komfort życia codziennego.

  106 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Co jeść po treningu – węglowodany czy białko?

  Dobór odpowiedniego posiłku i suplementacji po treningu jest w sporcie, zarówno na poziomie rekreacyjnym, jak i wyczynowym fundamentalny. Temat ten jest od lat poruszany w licznych publikacjach naukowych, jak i artykułach branżowych. Postaramy się pokrótce omówić temat – skupiając się na odwiecznym dylemacie – węglowodany czy białko? Co po treningu?

  99 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Trening z kettlebells

  Kettlebells to znane chyba wszystkim metalowe odważniki w kształcie kuli z rączką znajdującą się na górze, które były rozpowszechnione wśród osób pracujących nad siłą i sylwetką już grubo ponad 100 lat temu.

  101 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Kreatyna - co daje i jak ją suplementować?

  Kreatyna to chyba najbardziej popularny i najlepiej przebadany suplement jaki pojawił się wśród miłośników sportów siłowych. Jest to również suplement, którego działanie powszechnie nie budzi wątpliwości. Jej używanie zwiększa siłę i pozwala, przy odpowiedniej diecie, na zwiększenie masy mięśniowej.

  176 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Crossfit - jak się do tego zabrać?

  Dla osób, które nigdy nie miały doświadczenia z crossfitem i widzą go po raz pierwszy w życiu, może być on lekko szokujący. Tłum spoconych facetów, krzyki, hałas, strumienie potu i rzucane wszędzie ciężary - wygląda to trochę jak rzeźnia i rzeczywiście tak jest.

  86 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Posiłek przedtreningowy - czyli skąd wziąć energię?

  Amator czy zawodowiec, każdy wie o roli odżywiania w życiu codziennym i w sporcie. I choć pracując na efekty przy treningu, czy to na masę, czy to na rzeźbę, stawiamy przede wszystkim na wysiłek, bez dobrej diety i dostarczania organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje, daleko nie zajdziemy. A przynajmniej będziemy sami siebie sabotować i opóźniać efekty.

  69 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak wrócić do treningów po kontuzji?

  Kontuzje w każdym sporcie to normalka. Niezależnie od rodzaju treningu, tego czy trenujesz amatorsko, czy jesteś zawodowcem, musisz być po prostu na to przygotowanym.

  70 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Kalistenika - trening z masą własnego ciała

  Kalistenika to świeża jak wiosenny poranek nowość w dziedzinie fitnessu. W gruncie rzeczy chodzi jednak o coś zupełnie nieskomplikowanego - trening, w którym obciążeniem jest wyłącznie masa naszego własnego ciała.

  94 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak przygotować się do biegów OCR? (Runmageddon, Rage Run, Mad Max, Barbarian Race, Spartan)

  Bieganie w ostatnich latach ogromnie zyskało na popularności - kiedyś rzadkością było spotkanie biegacza w parku, było to swojego rodzaju zjawisko - widywane tylko o wczesnych godzinach porannych, a i to nie zawsze. Teraz wydawać by się mogło, że biegamy wszyscy, a jogging stał się naprawdę modny.

  159 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Boostery testosteronu – hit czy mit? Oczekiwane rezultaty a realne działanie. Krótka charakterystyka suplementów...

  Wysoki poziom testosteronu to pożądany stan każdego osobnika trenującego sporty siłowe (W zasadzie niemalże dla każdego faceta, ale na potrzeby artykułu zawężamy krąg do osób trenujących w celu poprawy sylwetki i zwiększenia siły). Zaryzykuję stwierdzenie, że w świadomości trenujących jest wdrukowany dogmat: Wysoki testosteron zapewnia większą siłę, większe mięśnie, lepsze samopoczucie, pewność siebie, wysokie libido i szereg innych korzyści.

  320 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak wybrać odżywkę przedtreningową?

  Odżywki przedtreningowe dla sporej grupy ćwiczących stanowią wręcz trzon suplementacji. Jak wybrać odpowiedni dla siebie booster? Co właściwie dają odżywki przedtreningowe? W dużym uproszczeniu – pozwalają wykonać lepszy jakościowo, wydajniejszy trening. Będą szczególnie przydatne w sytuacji, kiedy musimy wykonać trening mimo zmęcznia, lub przed szczególnie wymagającymi jednostkami treningowymi.

  120 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Trening SPLIT - najbardziej popularny, ale czy najlepszy dla każdego?

  Jeżeli zajrzymy do jakiejkolwiek siłowni i będziemy chwilę obserwować, jak trenują tamtejsi miłośnicy bodybuldingu, okaże się szybko, że większość trenujących trenuje w oparciu o jakąś wersję treningu dzielonego, znanego również pod nazwą „SPLIT”. Niewątpliwie to od wielu lat najpopularniejszy rodzaj treningu wykonywanego na siłowniach, dlatego warto poświęcić mu nieco uwagi.

  131 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Trening interwałowy - czym jest i kiedy warto go stosować?

  Trening interwałowy to przeplatanie ćwiczeń o wysokiej i niskiej intensywności, które razem tworzą cykl zwany interwałem. Osoby uprawiające sport profesjonalnie stosują trening interwałowy przede wszystkim dla wzrostu poziomu wytrzymałości, ale jest on dobry również dla początkujących - udowodniono, że potrafi spalić więcej tkanki tłuszczowej niż klasyczny trening cardio.

  102 wyświetleń 0 Komentarzy

 • 5 witamin i aminokwasów, które musisz suplementować podczas treningu

  Sportowcy to grupa osób, dla której dedykowane jest wiele suplementów. Choć w tej grupie raczej nie musimy bać się o niezdrowe odżywianie (prawda?), często mamy obawy, czy w 100% dostarczamy sobie wszystkich witamin i mikroelementów.

  119 wyświetleń 0 Komentarzy

 • 13 sposobów na regenerację po treningu

  Uprawianie sportu to sama radość i zdrowie, ale po ciężkiej pracy konieczny jest relaks. Różnej maści badania wielokrotnie udowadniały, że osoby dbające o regenerację między treningami osiągały lepsze lub takie same wyniki, jak te, które ćwiczyły bez żadnych przerw.

  97 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Dzień nóg - czyli jak ćwiczyć czworogłowy, dwugłowy, uda i łydki?

  Memy i artykuły przedstawiające druzgocące skutki omijania „dnia nóg” na siłowni (szczególnie sugestywne 18 zdjęć na Wykopie), są wystarczającym straszakiem dla wielu z Was. Dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, przypomnijmy - rozbudowane mięśnie tułowia, klatki piersiowej i ramion nie prezentują się korzystnie w parze z chudziutkimi nogami. Wygląda to nieproporcjonalnie, a do tego ma inne wady - np. utrudnia niektóre ćwiczenia.

  244 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Odżywki na masę: gainer czy bulk?

  Powiedzenie, że gainery to podstawa w suplementacji osób trenujących na masę jest oczywistością, ale postaramy się rozwinąć zagadnienie wskazując aspekty różnicujące odżywki tego typu, spróbujemy również ułatwić wybór. Zapraszamy do lektury!

  464 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Suplementacja w sportach siłowych

  Suplementacja w sportach siłowych - Podstawy i DodatkiWiele początkujących osób ma problem z doborem suplementacji, a może raczej z podziałem na środki podstawowe i mniej, lub bardziej wartościowe dodatki. Temat zostanie omówiony w sposób przekrojowy.

  145 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Akcesoria sportowe - jak je wybrać i dlaczego są tak ważne?

  W zależności od preferowanej przez nas dyscypliny sportu, ilość potrzebnych akcesoriów sportowych może być różna, a sama dziedzina może być bardziej lub mniej kosztowna. Bieganie należy do najtańszych rodzajów sportu, po drugiej stronie z pewnością znajdują się dyscypliny takie jak żeglarstwo, alpinizm czy golf.

  100 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak skutecznie dbać o stawy podczas treningów?

  Problemy ze stawami dotyczą bardzo wielu osób i różnych grup wiekowych. Choć kłopoty ze stawami mogą nam się kojarzyć ze zwyrodnieniem w podeszłym wieku, w istocie tak nie jest. Nie tylko nasze babcie mają z nimi problemy.

  131 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Bieganie zimą, czyli 10 zasad zimowego biegacza

  Zimową porą nie musimy ( i nie powinniśmy!) rezygnować z treningów na wolnym powietrzu - zarówno ruch, jak i świeże powietrze jest nam niezbędne do dobrego samopoczucia, szkoda więc biegania przenosić na bieżnie w klimatyzowanej siłowni. Błędem jest również uważanie, że bieganie to sport letni i w zimie powinniśmy zająć się czymś innymi lub całkowicie zrezygnować z aktywności fizycznej.

  124 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Nowy rok - nowa ja! Ranking najlepszych spalaczy dla kobiet

  Zrzucę 5,10,15 kg, zmieszczę się w wymarzoną sukienkę, wrócę do figury sprzed ciąży, nie będę wstydzić się w stroju kąpielowym - to bardzo popularne postanowienia noworoczne dla większości kobiet. Nowy Rok to dobry czas na ich realizację, kiedy wszędzie panuje dobry flow na zmiany i zaczęcie nowego życia - wykorzystajmy tą dobrą energię!

  156 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Alkohol vs. trening - czy picie ma wpływ na efekty ćwiczeń?

  Piwko przed meczem, lampka wina do kolacji, drink podczas imprezy - nawet sportowcy i osoby aktywne fizycznie, zazwyczaj pozwalają sobie na spożywanie alkoholu w różnych ilościach.

  289 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Trening FBW - czym jest i kiedy warto go stosować

  Trening FBW to trening całego ciała podczas jednej sesji treningowej. Full Body Workout to pełna angielska nazwa tego treningu, a powszechnie w użyciu przyjął się właśnie skrót FBW.

  167 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Postanowienia noworoczne - tym razem się uda!

  Spisałeś już postanowienia noworoczne? Mamy nadzieję, że tak! Bardzo trudno jest realizować cele, spełniać marzenia i się rozwijać, jeśli nawet o tym nie myślimy, nie wytyczymy planów i radośnie oznajmimy życiu, że po prostu musi działać na naszą korzyść.

  130 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jakie ćwiczenia i odżywki na masę?

  Już postanowione - zaczynasz trening na masę. Pewnie jak większość osób rozpoczynających „bycie na masie”, planujesz, że przez zimę uda Ci się zbudować masę, wiosną zabierzesz się za redukcję i rzeźbę, a latem, będziesz wszem i wobec chwalić się przed wszystkimi kaloryferem na brzuchu. Jest to możliwe, jeśli będziesz miał dobry plan, wiedzę, cierpliwość i upór w swoich postanowieniach.

  148 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak nie przytyć w święta?

  Święta to okres wielu pokus w szczególności jeśli staramy się zrzucić zbędne kilogramy dlatego przygotowaliśmy dla was najlepsze tricki dzięki którym nie przytyjecie w święta!

  123 wyświetleń 0 Komentarzy

 • 7 najczęstszych błędów w treningu cardio

  Chcesz spalić nadmierny tłuszcz? Trening cardio jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie lecz zanim zaczniesz poznaj 7 najczęściej popełnianych błędów podczas treningów.

  256 wyświetleń 0 Komentarzy

 • 5 najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch do Sylwestra

  Marzysz o płaskim brzuchu do sylwestrowej kreacji? A może wyznaczyłeś sobie cel, że w Nowym Roku będziesz już paradował w nowych spodniach, które teraz zapinasz z trudem? Bierz się do roboty!

  126 wyświetleń 0 Komentarzy

 • 5 sprawdzonych sposobów na jędrne uda i pośladki

  Jędrne uda i pośladki to marzenie każdej kobiety. Niestety, nasz tryb życia nie sprzyja tej części ciała wybitnie - 8 godzin siedzenia za biurkiem, nocne przekąski, brak ruchu to główni winowajcy problemów. Nic się samo nie wydarzy!

  339 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak ćwiczyć bez wychodzenia z domu?

  Aby ćwiczyć, schudnąć i mieć fantastyczną formę, wcale nie musisz chodzić na siłownię i korzystać z drogiego sprzętu. Wiemy, że to doskonała wymówka, żeby nie zacząć zmiany i dalej wylegiwać się na kanapie z paczką chipsów, ale…nie trafiłeś do miejsca, które kultywuje tego typu „aktywności”. Rusz się! Możesz ćwiczyć i mieć fantastyczne efekty bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić? Mamy na to 13 sposobów!

  175 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jak uniknąć zakwasów?

  Chyba każdy człowiek choć raz w życiu cierpiał na zakwasy. Intensywny trening, dźwiganie mebli podczas przeprowadzki, długi i wyczerpujący spacer po mieście, który na drugi dzień objawia się bólem w mięśniach? Znamy to!

  214 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Trening na rzeźbę - 9 kroków do smukłej sylwetki

  Trening na rzeźbę, inaczej nazywany treningiem na redukcję, to ostatni etap procesu budowania masy mięśniowej. Ma on na celu redukcję tłuszczu, który powstał w trakcie tworzenia masy i uwydatnienie muskulatury, którą osiągnęliśmy po wielu treningach. Nadmiar tłuszczu uzyskany poprzez nadwyżkę kaloryczną trzeba teraz spalić, aby wyostrzyć rysunek mięśni i pokazać nową sylwetkę.

  167 wyświetleń 0 Komentarzy

 • Jakie odżywki na początek treningu?

  Zaczynasz trening i chcesz osiągnąć efekty najszybciej, jak to tylko możliwe? To powszechne wśród osób rozpoczynających ćwiczenia. Stosowanie suplementów i odżywek można rozpocząć już od początku swojej przygody ze sportem, aby uzyskać lepsze wyniki w stosunkowo krótszym czasie.

  384 wyświetleń 0 Komentarzy

top