Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Flavor

Availability

Brand

Price

  • | 4
    4.00 - 231.00
    | 231

Bestseller

Odżywki białkowe dla wegan

Stosując się do zaleceń diety wegańskiej czy wegetariańskiej dostarczenie odpowiedniej ilości białka może być problematyczne. Produkty roślinne przeważnie bogate są w węglowodany i tłuszcze, ciężko spośród nich znaleźć te zawierające głównie białko.

Problem zyskuje na znaczeniu, jeśli dodatkowo jesteś osobą aktywną. Odpowiednia podaż protein warunkuje prawidłową regenerację, możliwości budowy tkanki mięśniowej, a co za tym idzie Twoje postępy w dyscyplinie, którą uprawiasz. O odpowiedniej ilości białka w diecie nie mogą zapominać również osoby starsze, ale także młodzież czy osoby w trakcie rekonwalescencji.

Roślinne odżywki białkowe dla wegan

Odżywki białkowe dla wegan to produkty w 100% roślinne, bezlaktozowe, przeważnie bezglutenowe. Produkty, które możesz znaleźć w tym dziale cechują się lekkostrawnością i bardzo dobrą przyswajalnością.

W obrębie białek roślinnych możemy wyróżnić przede wszystkim: białko sojowe (soy protein), białko konopne (hemp protein) i białko z grochu (pea protein).

Białka wegańskie, sojowe i z grochu od Activlab, Olimp, Myprotein, Scitec, Trec

Białko sojowe przez lata było zdecydowanie najpopularniejszym i najłatwiej dostępnym białkiem roślinnym. Odżywki na nim oparte (m.in. białko sojowe firm Olimp, czy Activlab od lat obecne na rynku i cieszące się uznaniem wśród klientów) zawierają bardzo małe ilości węglowodanów i śladowe ilości tłuszczu. Takie białko będzie doskonałym uzupełnieniem dziennego zapotrzebowania na proteiny. Pożywny koktajl białkowy spożyty w pracy, czy w szkole ułatwi nam zbilansowanie diety.

Białka konopne i z grochu występują w formie miksów, bądź solo. Wyróżnia je unikalny w odniesieniu do pozostałych białek roślinnych profil aminokwasowy. Są bogate w aminokwasy rozgałęzione (BCAA, czyli izoleucyna, leucyna i walina) i szerzej egzogenne (EAA). Kupując taką odżywkę wybierasz zdecydowanie najlepszą alternatywę dla popularnych białek serwatkowych.

Przekonanie, że tylko białka zwierzęce (albumina jaja kurzego, białka wołowe) i bazujące na mleku (białka serwatkowe, kazeina) są pełnowartościowe i właściwe dla osób trenujących jest błędne

Białka roślinne, składają się z dokładnie tych samych aminokwasów co pozostałe. Poszczególne odżywki w zależności od źródła protein będą różnić się profilem aminokwasowym (czyli proporcjami pomiędzy poszczególnymi aminokwasami). Jeśli szukasz możliwie optymalnego aminogramu do zastosowań okołotreningowych to postaw na białko z grochu i białko konopne. W grupie białek z grochu warto wskazać te oparte na organicznym grochu, stanowią one absolutny top roślinnych odżywek białkowych.

W obrębie naszego asortymentu możesz wybrać idealną dla siebie gramaturę i rodzaj białka roślinnego jaki potrzebujesz. W ofercie wersje smakowe i naturalne. Wybierz idealną dla siebie odżywkę wegańską!