Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Spalacze tłuszczu z CLA

CLA (conjugated linolei acid), czyli sprzężony kwas linolowy to wyjątkowy w grupie tzw. fat burnerów składnik. Liczne właściwości wspierające i usprawniające procesy utylizacji kwasów tłuszczowych to nie jedyny powód, żeby się nim zainteresować. Właściwości przeciwzapalne, przeciw miażdzycowe, antynowotworowe, wspierające układ odpornościowy, poprawiające wrażliwość insulinową jednoznacznie każą zaklasyfikować sprzężony kwas linolowy do grupy składników ogólnie prozdrowotnych. W naturze związek ten możemy dostarczyć w produktach odzwierzęcych – mleku i mięsie, jednak dostarczenie odpowiednich, efektywnych dawek wymaga dodatkowej suplementacji. Jako suplement diety, CLA było przedmiotem wielu badań i jest składnikiem w 100% bezpiecznym.

Jak stosować suplementy z CLA?

Przeważnie sugerowane dawki zawierają się w przedziale 2-4g dziennie. W przypadku stosowania monopreparatu z CLA optymalną porą będzie przyjmowanie możliwie małej porcji (dzienną porcję najlepiej rozbić na 3-4 mniejsze) bezpośrednio po posiłku. Warto rozważyć również suplementację bezpośrednio przed treningiem – w celu usprawnienia spalania tkanki tłuszczowej w trakcie ćwiczeń.

Działanie CLA

W obszarze spalania tkanki tłuszczowej sprzężony kwas linolowy wykazuje pozytywne właściwości w zakresie:

–przyspieszenie poziomu przemiany materii,

–przyspieszenie oksydacji adipocytów (komórek tłuszczowych),

–hamowanie lipazy lipoproteinowej, enzymu bezpośrednio odpowiedzialnego za magazynowanie tkanki tłuszczowej,

–zwiększenia udziału tłuszczu, jako źródła energii,

–regulacji gospodarki insulinowej.

Jak widać, warto włączyć CLA do swojej suplementacji. Jako spalacz tłuszczu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają działającego suplementu wspomagającego redukcję tkanki tłuszczowej, bez efektu nadmiernego pobudzenia i nasilonej termogenezy. Jeśli źle tolerujesz kofeinę i chcesz wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej to suplement dla Ciebie!

Wraz z upływem czasu spędzonego na diecie i w reżimie dietetycznym procesy metaboliczne mogą zwalniać. Usprawnienie ich przebiegu, sprawniejsze wykorzystanie tkanki tłuszczowej, jako potężnego źródła energii to aspekty niezbędne w walce o zdrową i szczupłą sylwetkę.

Jako produkt prozdrowotny również doskonale wpasuje się w przemyślaną suplementację. Odżywki z CLA renomowanych producentów znajdzie w asortymencie tego działu. Monopreparaty i efektywne połączenia z m.in. l-karnityną i zieloną herbatą. Szeroki wybór wielkości opakowań pozwoli dobrać odpowiedni suplement.