Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Aminokwasy całodziennie to grupa suplementów aminokwasowych, które zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy. Aminogram (proporcje między aminokwasami) takiego produktu jest dokładnie taki sam, jak białka-surowca, z którego pochodzi. Przy pewnej generalizacji możemy powiedzieć, że jest to po prostu białko pozbawione wszystkich niepotrzebnych składników (laktozy, węglowodanów i tłuszczu ogólnie). To produktów tego typu można by zaliczyć również hydrolizaty np. serwatkowe. (poddane obróbce enzymatycznej, bardzo szybko wchłanialne białka).

Aminokwasy całodzienne/proste i ich składniki

Aminokwasy całodzienne to inaczej aminokwasy proste. W ich składzie znajdziemy zarówno a aminokwasy egzogenne (m.in. BCAA), jak i endogenne (np. glutamina i prolina). „Klasyczny” produkt oparty o aminokwasy proste znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie istotna jest stała, równomierna podaż aminokwasów w diecie. Zarówno okołotreningowo, jak i między posiłkami, lub jako dodatek do nich (np. w przypadku posiłków jarskich/z małą ilością białka, lub określonych aminokwasów). Źródłem aminokwasów może być serwatka (szczególnie wysoka zawartość BCAA), białko wołowe (bogate w m.in. w prolinę patrz → dział aminokwasy wołowe), białko z ryb (np. łosoś), białko kurczaka.

W zależności od źródła poszczególne suplementy będą różnić się aminogramem. Bazując na tym powstała również grupa suplementów na bazie aminokwasów prostych do specyficznych zastosowań (np. sticte potreningowo). Tego typu produkty również mamy w asortymencie. Odpowiednio wysoka podaż aminokwasów zarówno ogólnie (w skali całego dnia), jak i w specyficznych oknach żywieniowych (okołotreningowo, na czczo) ma istotne znaczenie zarówno w procesie budowy masy mięśniowej, jak i jej utrzymania w przypadku dużego deficytu kalorycznego, czy szczególnie intensywnych treningów. Jeśli na poważnie myślisz o postępach w dyscyplinie którą uprawiasz, lub chcesz po prostu podnieść podaż aminokwasów w diecie (np. w trakcie rekonwalescencji po urazie/zabiegu) sięgnij po aminokwasy do codziennego stosowania.

W asortymencie mamy produkty w przeróżnych wielkościach opakowań. W formie tabletek, kapsułek, czasem proszku.

Oferujemy wyłącznie produkty najlepszych producentów – jest to gwarancja jakości i bezpieczeństwa ich stosowania.