Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Brand

Price

  • | 5
    5.00 - 95.00
    | 95

Bestseller

ZMA - witaminy dla sportowców z magnezem, cynkiem i wit. B

ZMA to prosty, ale bardzo skuteczny suplement. W składzie znajdziemy: cynk, magnez i witaminę B6 w dawkach odpowiednio 30mg, 400-500mg, 10-15mg na porcję. Cynk będzie występował przeważnie w formie siarczanu, glicynianu i pikolinianu. Magnez w formie chelatu, cytrynianu, mleczanu, jabłczanu i węglanu. Poszczególne formy tych składników warunkują m.in. wchłanialność i biodostępność. Witamina B6 stanowi dodatek poprawiający wchłanianie magnezu i wspiera procesy energetyczne.

Co daje ZMA?

–lepszy sen,

–lepsza regeneracja,

–wspiera prawidłowy skurcz mięśni szkieletowych,

–korzystnie wpływa na układ nerwowy,

–pomaga redukować poziom stresu,

–zmniejsza poziom znużenia,

–optymalizuje poziom testosteronu.

Ze względu na korzystny wpływ suplementów z tej grupy na jakość snu, sugeruje się stosowanie ZMA przed snem. Nie mniej suplementacja potreningowa wydaje się mieć również sporo plusów. (m.in. dostarczenie kluczowych z punktu fizjologii mięśni mikroelementów zaraz po „pozbyciu” się ich w trakcie treningu). Preparaty, które możesz znaleźć w tym dziale, znajdą zastosowanie w suplementacji sportowców dyscyplin siłowych i wytrzymałościowych, bez względu na poziom intensywności treningów. Co więcej, ZMA może być doskonałym uzupełnieniem suplementacji prozdrowotnej dla osób niećwiczących. Mitem jest również, że ZMA to suplement przede wszystkim dla mężczyzn – odpowiednia podaż magnezu i cynku jest równie istotna dla kobiet!

W ofercie suplementy najlepszych producentów. Czasem produkty z tej grupy mogą nazywać się trochę inaczej, np.: ZMB, MZB, ZMB6 – chodzi jednak o tę samą grupę suplementów. Dostępne produkty oparte o różne formy poszczególnych mikroelementów, również z dodatkami, m.in. GABA (wspierającym dobry, głęboki sen.) Sprawdź naszą ofertę i dobierz dla siebie odpowiedni suplement.