Katalog

Producent v
Smak v
Gainery v

Producenci

Newsletter

HMB

HMB - czyli Beta-hydroksy-beta-metylomaślan to kwas tłuszczowy o wyjątkowo krótkim łańcuchu, wytwarzający się z aminokwasu leucyny w organizmie, który wchodzi w skład procesów niezbędnych do zachowania masy mięśniowej i jej wzrostu. HMB to substancja, która powstaje na skutek procesu prowadzącego do rozpadu protein, zwanego proteolizą. Jest niez...

HMB - czyli Beta-hydroksy-beta-metylomaślan to kwas tłuszczowy o wyjątkowo krótkim łańcuchu, wytwarzający się z aminokwasu leucyny w organizmie, który wchodzi w skład procesów niezbędnych do zachowania masy mięśniowej i jej wzrostu. HMB to substancja, która powstaje na skutek procesu prowadzącego do rozpadu protein, zwanego proteolizą. Jest niezwykle cenna dla sportowców – powoduje wzrost masy mięśniowej, chroni białka mięśniowe, zwiększa siłę i zmniejsza ilość podskórnej tkanki tłuszczowej. Można więc zaliczyć ją do grona produktów o działaniu antykatabolicznym.

Mimo wszystko nie jest to preparat, który można polecić każdej osobie uprawiającej sport. HMB stanowi najlepszą odżywkę wyłącznie w przypadku osób początkujących, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z treningami oraz osób wracających do ćwiczeń po długiej przerwie. Osoby prowadzące aktywny tryb życia zupełnie nie potrzebują tej suplementacji – nie będzie miała ona widocznego wpływu na organizm.

Więcej
Jest 13 produktów.

Kategorie HMB