Katalog

Producent v

Producenci

Newsletter

Zielona herbata

Zielona herbata (Green Tea) - to napój przyrządzony z liści herbaty chińskiej, które zostały poddane jedynie minimalnej oksydacji. Pochodzi z Chin, ale obecnie jest rozpowszechniona na całym świecie. Różni się od siebie ze względu na porę zbiorów, sposób przetwarzania i warunki uprawy. Udowodniono, że jej spożycie zwiększa spalanie tkanki tłuszc...

Zielona herbata (Green Tea) - to napój przyrządzony z liści herbaty chińskiej, które zostały poddane jedynie minimalnej oksydacji. Pochodzi z Chin, ale obecnie jest rozpowszechniona na całym świecie. Różni się od siebie ze względu na porę zbiorów, sposób przetwarzania i warunki uprawy. Udowodniono, że jej spożycie zwiększa spalanie tkanki tłuszczowej i zapobiega otyłości, dlatego jest częstym składnikiem suplementów na odchudzanie.

Zielonej herbacie przypisuje się również inne właściwości, takie jak zapobieganie chorobom Alzheimera, Parkinsona, raka piersi, stwardnienia  rozsianego, redukcję złego cholesterolu czy zapobieganiu degeneracji komórek. Żadna jednak z tych teorii nie została udowodniona medycznie i zabronione jest umieszczanie takich informacji na opakowaniach. Suche liście zielonej herbaty zawierają dwukrotnie więcej kofeiny, niż kawa, ale wartość ta w gotowym napoju zależy od wielu czynników. Z tego powodu zielona herbata zaparzona w typowy sposób zawiera nawet trzykrotnie mniej kofeiny, niż kawa.

Więcej
Jest 2 produktów.

Kategorie Zielona herbata