Katalog

Producent v
Smak v
Spalacze v
Odżywki Przedtreningowe v

Producenci

Newsletter

Yerba Mate

Yerba Mate - to wysuszone i zmielone liście ostrokrzewu paragwajskiego,  przygotowane do robienia naparu energetycznego. Napój popularny jest głównie w krajach Ameryki Południowej (Brazylii, Argentynie, Paragwaju, Urugwaju) i niektórych krajów Bliskiego Wschodu ( najwięcej w Syrii i Libanie). Yerba Mate podawana jest w specjalnych naczynkach, wy...

Yerba Mate - to wysuszone i zmielone liście ostrokrzewu paragwajskiego,  przygotowane do robienia naparu energetycznego. Napój popularny jest głównie w krajach Ameryki Południowej (Brazylii, Argentynie, Paragwaju, Urugwaju) i niektórych krajów Bliskiego Wschodu ( najwięcej w Syrii i Libanie). Yerba Mate podawana jest w specjalnych naczynkach, wykonanych z tykwy, ceramiki lub drewna.  Susz wsypuje się w ilości ¼ lub ¾ naczynia i wykonuje się szereg czynności, które wpływają na końcowy efekt, m.in. przesuwanie suszu, zalanie wodą w temperaturze 65-84 stopnie itd. Napar można przygotowywać z jednego suszu nawet kilkanaście razy, w zależności od jego jakości. Badania pokazują, że poza właściwościami energetycznymi, yerba mate jest dobrym źródłem polifenoli, które są ważnymi dla organizmu antyoksydantami.

Ponadto obniża cholesterol, chroni komórki wątroby, działa moczopędnie, pomaga w leczeniu otyłości. Herbata yerba mate, jak i również akcesoria służące do jej picia, są powszechnie dostępne w naszym kraju. Jej wielbicielem jest znany podróżnik Wojciech Cejrowski.

Więcej
Jest 3 produktów.

Kategorie Yerba Mate