Katalog

Producent v

Producenci

Newsletter

Omega 3

Omega 3 - Nienasycone kwasy tłuszczowe, pełniące niezwykle ważną rolę w odżywianiu się człowieka.  W wielu badaniach wykazano silne działanie przeciwnowotworowe kwasów tłuszczowych omega-3, spowalniających starzenie się komórek, zmniejszających  ryzyko zawałów serca i wiele innych. Kwasy omega 3 to przede wszystkim DHA (dokozaheksaenowy) i EPA (...

Omega 3 - Nienasycone kwasy tłuszczowe, pełniące niezwykle ważną rolę w odżywianiu się człowieka.  W wielu badaniach wykazano silne działanie przeciwnowotworowe kwasów tłuszczowych omega-3, spowalniających starzenie się komórek, zmniejszających  ryzyko zawałów serca i wiele innych. Kwasy omega 3 to przede wszystkim DHA (dokozaheksaenowy) i EPA (eikozaptentaenowy), które tworzą podstawy naszego mózgu i stanowią 60% tłuszczów niezbędnych do jego funkcjonowania.  Odpowiadają również za siatkówkę oka i biorą udział w procesach spermatogenezy, czyli zachowują ruchliwość plemników. W dawkowaniu ważna jest odpowiednia proporcja omega-3 i omega-6 w diecie.

Nadmiar obu kwasów może być szkodliwy, dlatego należy uważać podczas dawkowania. Nienasycony kwas tłuszczowy Omega 3 występuje przede wszystkim w olejach rybnych – z łososia, wątroby dorsza (tzw. tran), śledzia,  czy sardynek, oraz roślinnych, takich jak olej lniany, olej z pachnotki, rzepakowy, sojowy, z gorczycy sarepskiej czy orzechów włoskich. Kwasy omega-3 można również suplementować, dzięki licznie dostępnym na rynku preparatom.

Więcej
Jest 10 produktów.

Kategorie Omega 3