Katalog

Producent v
Kategoria v
Spalacze v

Producenci

Newsletter

Olej lniany

Olej lniany (Linseed oil) - jest znany już od starożytności. Tłoczony na zimno z nasion lnu, czyli z siemienia lnianego. W 45% składa się z tłuszczu, w skład którego wchodzą przede wszystkim nasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Olej lniany, jako skarbnica wielonienasyconych kwasów tłuszczowych ma ogromne znaczenie dla organizmu. Nasz org...

Olej lniany (Linseed oil) - jest znany już od starożytności. Tłoczony na zimno z nasion lnu, czyli z siemienia lnianego. W 45% składa się z tłuszczu, w skład którego wchodzą przede wszystkim nasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Olej lniany, jako skarbnica wielonienasyconych kwasów tłuszczowych ma ogromne znaczenie dla organizmu. Nasz organizm nie jest ich w stanie samodzielnie wytworzyć, a są mu niezbędne do funkcjonowania. Odpowiadają za transport lipidów we krwi, a więc cholesterolu, obniżając jego poziom. Jest największym wsparciem dla osób chorych na miażdżycę, a do tego przeciwdziała tej chorobie. Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 są również głównym budulcem wszystkich komórek naszego ciała, biorą udział w licznych procesach życiowych, wpływają na układ nerwowy, regulują ciśnienie.

Nienasycone kwasy tłuszczowe znajdujące się w oleju lnianym mają również ogromne znaczenie w funkcjonowaniu układu pokarmowego, oddechowego, nerek i narządów rozrodczych. Nic więc dziwnego, że olej lniany jest częstym składnikiem suplementów diety. Jest polecany wszystkim, niezależnie od wieku.

Więcej
Jest 3 produktów.

Kategorie Olej lniany

top