Producenci

Newsletter

Izoflawony sojowe

izoflawony sojowe (Soy Isoflavones) - to substancje zaliczane do tzw. fitoestrogenów, roślinnych substytutów estriadolu, hormonu kobiecego. Dzięki umiejętności wiązania się z receptorami estrogenowymi w skórze, mają bezpośredni wpływ na przemiany zachodzące w komórkach. Jednocześnie są w 100% bezpieczne dla organizmu. Izoflawony sojowe znacznie ...

izoflawony sojowe (Soy Isoflavones) - to substancje zaliczane do tzw. fitoestrogenów, roślinnych substytutów estriadolu, hormonu kobiecego. Dzięki umiejętności wiązania się z receptorami estrogenowymi w skórze, mają bezpośredni wpływ na przemiany zachodzące w komórkach. Jednocześnie są w 100% bezpieczne dla organizmu. Izoflawony sojowe znacznie poprawiają wygląd skóry. Bezpośrednio wpływają na produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, poprawiając jej gęstość, działając liftingująco i zmniejszając widoczność porów.

Stosowane są również w leczeniu trądziku, wykazują właściwości łagodzące i przeciwzapalne, są silnymi antyoksydantami i chronią skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Ponadto poprawiają koloryt skóry, ujednolicając pigmentację, są stosowane jako produkt opóźniający odrost włosów. Z tego powodu, izoflawony sojowe są powszechnie dostępne w różnego rodzaju suplementach i odżywkach dla sportowców i osób, którym zależy na poprawie swojego wyglądu.

Więcej