Katalog

Producent v
Smak v
Węglowodany v
Kategoria v

Producenci

Newsletter

Acerola

Acerola - Wiśnia z Barbados, malpigia granatolistna, nadgwiazdka – niskie drzewo lub krzew pochodzący z okolic Ameryki Środkowej, uznawany powszechnie za najbogatsze źródło witaminy C na świecie. W 100 gramach świeżych owoców wiśni z Barbados znajduje się od 1,4 do 2,5 grama tej witaminy – możemy mówić więc o największej zawartości kwasu askorbi...

Acerola - Wiśnia z Barbados, malpigia granatolistna, nadgwiazdka – niskie drzewo lub krzew pochodzący z okolic Ameryki Środkowej, uznawany powszechnie za najbogatsze źródło witaminy C na świecie. W 100 gramach świeżych owoców wiśni z Barbados znajduje się od 1,4 do 2,5 grama tej witaminy – możemy mówić więc o największej zawartości kwasu askorbinowego tylko wówczas, gdy owoc osiągnie górny próg swoich możliwości. W dolnej granicy możemy ją porównać do czarnej porzeczki lub do niektórych odmian pietruszki. Jej suplementacja jest bardzo korzystna w okresach obniżonej odporności, chorób oraz w okresach przejściowych.

Acerola wykazuje dużą przyswajalność, dlatego odżywki i suplementy, które ją zawierają, cieszą się dużym powodzeniem i znaczną skutecznością. Należy pamiętać, że maksymalna dzienna dawka witaminy C to 1 gram - i to w okresie maksymalnego zapotrzebowania. Dla codziennych potrzeb wystarczy 60-250 miligramów kwasu askorbinowego. Owoce aceroli mają wspaniały, orzeźwiający smak – spożywa się je na surowo oraz wytwarza zimne napoje, soki i przetwory.

Produkty zawierające Acerole:

Aliness Acerola 120caps

PVL Mutant Core Series Multi 60tabs

Więcej
Jest 2 produktów.

Kategorie Acerola

top