Producenci

Newsletter

Trawa cytrynowa

Trawa cytrynowa (Lemon grass) - to ceniona przyprawa i roślina lecznicza, rosnąca w środowisku tropikalnym. Powszechnie stosowana w tradycji kulinarnej Azji, przede wszystkim w Indiach i Tajlandii. Trawa cytrynowa, poza walorami smakowymi, wykazuje wiele właściwości leczniczych. Działa przeciwdepresyjnie, pobudza trawienie i krążenie, wpływa kor...

Trawa cytrynowa (Lemon grass) - to ceniona przyprawa i roślina lecznicza, rosnąca w środowisku tropikalnym. Powszechnie stosowana w tradycji kulinarnej Azji, przede wszystkim w Indiach i Tajlandii. Trawa cytrynowa, poza walorami smakowymi, wykazuje wiele właściwości leczniczych. Działa przeciwdepresyjnie, pobudza trawienie i krążenie, wpływa korzystnie na koncentrację i pamięć, a ponadto ma działanie rozgrzewające. Wykorzystywana jest w leczeniu niestrawności i braku apetytu, działa rozkurczowo, pomaga w bólach głowy i brzucha, działa dobrze jako środek uspakajający i nasenny.

Z palczatki (inna nazwa trawy cytrynowej) wytwarza się olejek, zwany lemongrasowym ( od angielskiej nazwy lemon grass, oznaczającej trawę cytrynową), który wykorzystywany jest w leczeniu stanów zapalnych, owrzodzeń, jako środek hamujący rozwój grzybów. Trawa cytrynowa jest również powszechnym składnikiem perfum i kosmetyków, ze względu na swój orzeźwiający i lekki zapach.

Więcej