Producenci

Newsletter

Mieszanka Pobudzająca

Mieszanka pobudzająca - to połączenie różnego rodzaju substancji w jednej odżywce lub suplemencie, które wspólnie wykazują silne działanie stymulujące, aktywizujące, dodające energii, poprawiające formę i kondycję, zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Mieszanki pobudzające zazwyczaj są częścią składową preparatów wpływających na spalanie tłuszczu...

Mieszanka pobudzająca - to połączenie różnego rodzaju substancji w jednej odżywce lub suplemencie, które wspólnie wykazują silne działanie stymulujące, aktywizujące, dodające energii, poprawiające formę i kondycję, zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Mieszanki pobudzające zazwyczaj są częścią składową preparatów wpływających na spalanie tłuszczu, środków pobudzających przed treningiem, mieszanek energetycznych. W składzie tego typu mikstur zazwyczaj znajduje się kofeina i jej pochodne oraz aminokwasy (fenyloalanina, tauryna, kofeina), które przyśpieszają pracę mózgu, dzięki poprawie działania neuroprzekaźników.

Nierzadko w składzie znajdują się również składniki naturalne, np. wyciągi roślinne z żeń-szenia, maca. Do niedawna dodawano do nich również efedrynę, ale została wycofana z legalnego obrotu i zastąpiona geranaminą, która wykazuje podobne działanie. Zaleca się jednak ostrożność w jej suplementacji, ponieważ geranamina w 2009 roku została umieszczona przez WADA (The World Anti-Doping Agency/ Światowa Agencja Antydopingowa) na liście substancji zabronionych, dopingujących.

Więcej
top