Producenci

Newsletter

D-pinitol

D-pinitol - substancja bardzo podobna do inozytolu, która pełni ważną rolę w produkcji oraz funkcjonowaniu niektórych hormonów. Wykazuje zdolności do naśladowania oraz usprawniania działania insuliny, wpływając na jej gospodarkę w naszym organizmie. Ponadto d-pinitol zwiększa podatność mięśni na działanie kreatyny i innych składników odżywczych....

D-pinitol - substancja bardzo podobna do inozytolu, która pełni ważną rolę w produkcji oraz funkcjonowaniu niektórych hormonów. Wykazuje zdolności do naśladowania oraz usprawniania działania insuliny, wpływając na jej gospodarkę w naszym organizmie. Ponadto d-pinitol zwiększa podatność mięśni na działanie kreatyny i innych składników odżywczych. Pomaga również redukować tkankę tłuszczową i zapobiega jej odkładaniu. Składnik ten często występuje w składach preparatów treningowych oraz stack’ów keratynowych.

Optymalne dawkowanie według różnych źródeł to około 1 g d-pinitolu na dobę, najlepiej z posiłkami zawierającymi węglowodany – najlepiej o poradę zapytać doświadczonego trenera osobistego lub lekarza. D-pinitol, choć jego działanie jest podobne do insuliny, jest pozbawiony jej skutków ubocznych. Jego suplementacja jest powszechna w różnego rodzaju sportach. Warto przetestować jego skuteczność szczególnie w wypadku, kiedy suplementujemy kreatynę, aby wzmocnić jej dobroczynne działanie na organizm.

Produkty zawierające D-pinitol:

HI TEC Anabol Amino Professional 200caps

HI TEC Creasteron 2640g + 60caps

Więcej
top