Producenci

Newsletter

Beta-ekdysteron

Beta–ekdysteron - to jeden z najczęściej występujących hormonów u owadów oraz krabów, występuje także w niektórych roślinach. Substancją zainteresowano się już w połowie lat 70-tych XX wieku i poddano badaniom pod kątem przydatności zastosowania w sportowej suplementacji. Niektóre badania wykazały działanie anaboliczne zwiększając syntezę białek...

Beta–ekdysteron - to jeden z najczęściej występujących hormonów u owadów oraz krabów, występuje także w niektórych roślinach. Substancją zainteresowano się już w połowie lat 70-tych XX wieku i poddano badaniom pod kątem przydatności zastosowania w sportowej suplementacji. Niektóre badania wykazały działanie anaboliczne zwiększając syntezę białek. Co ważne – suplementacja Beta – ekdysteronem nie zakłóca poziomu hormonów ludzkich.
Beta – ekdysteron bywa zaliczany do przeciwutleniaczy i adaptogenów, zwraca się także uwagę na wpływ substancji na wzrost poziomu insuliny w organizmie i obniżenie poziomu glukozy we krwi. Niektóre badania wykazują obiecujące rezultaty w przypadku zwalczania przez Beta – ekdysteron niektórych odmian nowotworów.
W sferze suplementacji Beta – ekdysteronem osób trenujących najczęściej wskazuje się na korzyści takie jak: zwiększenie syntezy białek, regulację poziomu cukru we krwi, działanie antykataboliczne, przyspieszenie regeneracji, zwiększenie siły i beztłuszczowej masy ciała, redukcja tkanki tłuszczowej;
Korzyści pro-zdrowotne: obniżenie poziomu cholesterolu, działanie przeciwutleniające, regulacja poziomu cukru, korzystny wpływ na pracę serca, pozytywny wpływ na stan skóry.

Więcej