Producenci

Newsletter

Orotan kreatyny

Orotan kreatyny (creatine orotate) - to forma kreatyny, powstała w połączeniu z kwasem orotowym. Związek cechuje się bardzo wysoką stabilnością i przyswajalnością. Orotan bezpośrednio wpływa na podwyższenie poziomu karnozyny w mięśniach (podobne właściwości wykazuje m.in. beta-alanina), co z kolei wpływa na poprawę parametrów wytrzymałościowo-si...

Orotan kreatyny (creatine orotate) - to forma kreatyny, powstała w połączeniu z kwasem orotowym. Związek cechuje się bardzo wysoką stabilnością i przyswajalnością. Orotan bezpośrednio wpływa na podwyższenie poziomu karnozyny w mięśniach (podobne właściwości wykazuje m.in. beta-alanina), co z kolei wpływa na poprawę parametrów wytrzymałościowo-siłowych organizmu. Orotan ponadto zwiększa możliwości magazynowania glikogenu. Suplementacja kreatyną podnosi poziom ATP w mięśniach, którego poziom determinuje możliwości siłowe i szybkościowe, ale również wpływa na poprawę regeneracji powysiłkowej.  Kreatyna od lat stanowi podstawowy suplement sportowców dyscyplin siłowych, szybkościowych i sylwetkowych. W formie orotanu kreatyny zapewnia dodatkowo wymierną poprawę parametrów wytrzymałościowych.

Orotan kreatyny znajdziemy w zaawansowanych stackach kreatynowych, monopreaparatach i najwyższej jakości suplementach potreningowych. Dawkowanie (w przypadku monopreparatu) to przeważnie 3-5g na porcję, ilość porcji zależna od wielu czynników (forma aktywności fizycznej, waga sportowca, przewidywany czas suplementacji itd.) 

Więcej
top