Producenci

Newsletter

Ekstrakt ze szpinaku

Ekstrakt ze szpinaku (Spinache extract) -  to suplement diety, który jest wytwarzany na bazie tej rośliny. Może przyjmować zarówno formę proszku, kapsułek jak i tabletek. Szpinak ze względu na swoje walory zdrowotne cieszył się sporą popularnością, szczególnie zalecany był dla dzieci i młodzieży. Przez szereg lat nieco zapomniany,w ostatnim czas...

Ekstrakt ze szpinaku (Spinache extract) -  to suplement diety, który jest wytwarzany na bazie tej rośliny. Może przyjmować zarówno formę proszku, kapsułek jak i tabletek. Szpinak ze względu na swoje walory zdrowotne cieszył się sporą popularnością, szczególnie zalecany był dla dzieci i młodzieży. Przez szereg lat nieco zapomniany,w ostatnim czasie wydaje się wracać do łask lekarzy i dietetyków.

Szpinak jest rośliną bogatą w witaminy C, A i K. Zawiera spore dawki żelaza i wapnia. Wysoka zawartość karotenoidów,  a szczególnie beta-karotenu pozwala przypuszczać, że posiada działanie przeciwnowotworowe. Jest bogaty w luteinę, która korzystnie wpływa na stan oczu, dlatego poleca się spożywanie szpinaku osobom,  u których narząd wzroku jest narażony wzmożoną aktywność – np. pracownikom biurowym, którzy sporo czasu spędzają przed komputerem. Według niektórych badań szpinak korzystnie wpływa na poziom cholesterolu. Wykazano także, że szpinak a szczególnie ekstrakt ze szpinaku, stosowany w odpowiednich dawkach, spowalnia trawienie tłuszczy, przez co dłużej można cieszyć się uczuciem sytości.  Tylakoidy – części rośliny, odpowiedzialne za tymczasowe opóźnienie trawienia tłuszczy, obniżają poziom greliny, nazywanej hormonem głodu oraz zwiększają poziom hormonów hamujących apetyt. 

Ekstrakt ze szpinaku wydaje się stanowić ciekawe rozwiązanie na rynku suplementów diety dla osób pragnących zachować szczupłą sylwetkę lub chcących zrzucić kilka kilogramów. Aby uzyskać zadowalający efekt trzeba jedna pamiętać o systematyczności i kilkumiesięcznym okresie stosowania preparatu.

Więcej