Producenci

Newsletter

Białko kolagenowe

Białko kolagenowe - to białka budujące organizmy wielokomórkowe, w tym organizm ludzki. Występują głównie w obrębie narządów (np. wątroba, czy serce) i przede wszystkim w kościach, chrząstkach. W aminogramie białek kolagenowych wyróżnia się wysoka zawartość glicyny i proliny. W dalszej kolejności lizyny, metioniny i tyrozyny. Przykładem białka k...

Białko kolagenowe - to białka budujące organizmy wielokomórkowe, w tym organizm ludzki. Występują głównie w obrębie narządów (np. wątroba, czy serce) i przede wszystkim w kościach, chrząstkach. W aminogramie białek kolagenowych wyróżnia się wysoka zawartość glicyny i proliny. W dalszej kolejności lizyny, metioniny i tyrozyny. Przykładem białka kolagenowego używanego w suplementacji jest hydrolizat żelatyny. Suplementacja odżywkami zawierającymi białko kolagenowe jest wskazana w przypadku:
- przechodzenia procesu regeneracji pourazowej (wspiera szybszą odbudowę stawów, kości i tkanki łącznej),
- nadmiernej łamliwości kości, a także osteoporozy,
- zwyrodnień stawów,
- prewencji – w sportach, które nakładają dużą presję na stawy i ogólnie - cały aparat ruchu.

Należy zaznaczyć, że suplementy zawierające białka kolagenowe, są całkowicie wolne od cholesterolu. W celu zwiększenia przyswajalności najlepiej łączyć z witaminą C.

Więcej
top