Katalog

Producent v
Smak v
Forma v

Producenci

Newsletter

L-Cytrulina

L-Cytrulina (L-Citrulline) – aminokwas endogenny, powstający w organizmie ludzkim, będący jednym z najskuteczniejszych i najbardziej popularnych (wraz z argininą) składników suplementów, które bywają określane jako tzw. boostery tlenku azotu. Cytrulina zwiększa ilość tlenku azotu w organizmie, co przekłada się na liczne korzyści prozdrowotne, z ...

L-Cytrulina (L-Citrulline) – aminokwas endogenny, powstający w organizmie ludzkim, będący jednym z najskuteczniejszych i najbardziej popularnych (wraz z argininą) składników suplementów, które bywają określane jako tzw. boostery tlenku azotu. Cytrulina zwiększa ilość tlenku azotu w organizmie, co przekłada się na liczne korzyści prozdrowotne, z których wymieniamy tylko niektóre: pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, poprawę krążenia krwi w organizmie poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, obniżenie ciśnienia krwi, poprawę sprawności seksualnej u mężczyzn i wiele innych.

W sporcie ceni się ją między innymi za zwiększenie tzw. „pompy mięśniowej” co związane jest właśnie z jej właściwościami zwiększania ilości tlenku azotu i poprawę krążenia krwi, co z kolei wpływa m.in. na bardziej wydajne dostarczanie substancji odżywczych i budulcowych do mięśni. Oczywisty jest jej pozytywny wpływ na budowanie siły i wytrzymałości podczas treningów. Zmniejsza zmęczenie i znużenie umożliwiając bardziej intensywne i wydajne treningi. Badania pokazują, że znacznie przyspiesza procesy regeneracji poprzez przyspieszenie procesu usuwania z organizmu osoby trenującej szkodliwego amoniaku. Najbardziej rozpowszechnioną formą cytruliny stosowaną w suplementach jest jabłczan cytruliny.

Więcej
Jest 2 produktów.

Kategorie L-Cytrulina