Producenci

Newsletter

Wyciąg z drzewa Boswellia

Wyciąg z drzewa Boswellia (Boswellia Serrata) - substancja ta pochodzi rośliny boswellia występującej głównie na terenie Indii. Jest on znany dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, poprzez zawieranie przez nią tripenoidów. Owy zawarty w żywicy kwas od pokoleń wykorzystywany był przez hindusów gdzie nazywano ją Shallaki do leczenia, chronicz...

Wyciąg z drzewa Boswellia (Boswellia Serrata) - substancja ta pochodzi rośliny boswellia występującej głównie na terenie Indii. Jest on znany dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, poprzez zawieranie przez nią tripenoidów. Owy zawarty w żywicy kwas od pokoleń wykorzystywany był przez hindusów gdzie nazywano ją Shallaki do leczenia, chronicznego zapalenia stawów oraz mięśni. Jej żywica miała też swoje zastosowanie w kadzidłach a nazwa wspomnianej rośliny pojawia się w Bilblii wielokrotnie. Uważa się też że kwas boswoliowy chroni przed wytwarzaniem się komórek kancerogennych u ludzi ją stosujących.

Kwas boswoliowy poprawia też funkcjonowanie płuc, pomagając tym samym osobom cierpiącym na astmę. Jej głównym zastosowaniem jest dokrwienie stawów ogarniętych zapaleniem, przyspieszenie ich regeneracji oraz łagodzenie bólu z nim związanego. Blokuje on też powstawanie złego cholesterolu oraz trójglicerów we krwii odkładających się w postaci tłuszczu. 

Więcej