Producenci

Newsletter

5-HTP

5-HTP (5-Hydroxy L-tryptofan) jest jednym z najważniejszych aminokwasów znajdujących się w diecie człowieka. Znajduje się on w nabiale, rybach, bananach oraz mięsie gdzie jego największa ilość posiada mięso indyka. L-tryptofan znany jako prekursor serotoniny, ważnego neuroprzekaźnika poprawiającego samopoczucie. Jako, że serotonina nie może być ...

5-HTP (5-Hydroxy L-tryptofan) jest jednym z najważniejszych aminokwasów znajdujących się w diecie człowieka. Znajduje się on w nabiale, rybach, bananach oraz mięsie gdzie jego największa ilość posiada mięso indyka. L-tryptofan znany jako prekursor serotoniny, ważnego neuroprzekaźnika poprawiającego samopoczucie. Jako, że serotonina nie może być suplementowana bezpośrednio na linii krwioobieg-mózg,  produkowany przez l-tryptofan inny aminokwas o nazwie 5 HTP potrafi produkować wspomniany hormon. 5 HTP może być również uzyskiwany z nasion rośliny Griffonia simplicifolia występujących w Afryce. Substancja 5 HTP jest protoplastą serotoniny oraz bierze czynną rolę w syntezie melatoniny.

Obie te substancje o podobnym działaniu, powinny być jednak suplementowane odpowiednio; l-tryptofan może być przyjmowany na czczo podczas gdy 5 HTP tylko z jedzeniem. 

Więcej
top