Producenci

Newsletter

Mniszek lekarski

Mniszek lekarski - zwany też mniszkiem pospolitym lub mleczem rośnie dziko w całej Europie Azji i obu Amerykach. Mniszek jest rośliną miododajną – chętnie goszczą go pszczoły, a miód z mniszka jest uznawany za jeden z najzdrowszych. jest również rośliną leczniczą.Mniszek lekarski wspiera funkcjonowanie wątroby, zwiększa wydzielanie żółci, wspoma...

Mniszek lekarski - zwany też mniszkiem pospolitym lub mleczem rośnie dziko w całej Europie Azji i obu Amerykach. Mniszek jest rośliną miododajną – chętnie goszczą go pszczoły, a miód z mniszka jest uznawany za jeden z najzdrowszych. jest również rośliną leczniczą.Mniszek lekarski wspiera funkcjonowanie wątroby, zwiększa wydzielanie żółci, wspomaga przy oczyszczaniu organizmu ze względu na dużą zawartość soli mineralnych i witamin. działa przeciwzapalnie i przeciwwirusowo, działa moczopędnie.
Ta niepozorna roślina ma w sobie mnóstwo witamin i składników odżywczych.Zawiera między innymi: witaminy A (więcej niż w marchewce), C, D, E, K, witaminy z grupy B, potas, wapń, magnez, żelazo, mangan, fosfor, miedź, krzem, cynk, kwas foliowy, garbniki, flawonoidy i wiele, wiele innych. Surowcem zielarskim jest zarówno kwiat, liście oraz korzeń, skład i właściwości w zależności od części rośliny są różne.

Więcej
top