Producenci

Newsletter

Fenyloalanina

Fenylolanina jest aminokwasem znajdującym się w dużej ilości pokarmów takich jak mięso, czy nabiał. Substancja ta znana jest ze swoich właściwości przeciwbólowych oraz przeciwdepresyjnych. Istnieją również udokumentowane przypadki leczenia bielactwa dzięki wspomnianemu aminokwasowi. Fenyloanina jest stosowana do leczenie zaburzeń psycho-ruchowyc...

Fenylolanina jest aminokwasem znajdującym się w dużej ilości pokarmów takich jak mięso, czy nabiał. Substancja ta znana jest ze swoich właściwości przeciwbólowych oraz przeciwdepresyjnych. Istnieją również udokumentowane przypadki leczenia bielactwa dzięki wspomnianemu aminokwasowi. Fenyloanina jest stosowana do leczenie zaburzeń psycho-ruchowych takich jak ADHD, czy też choroba Parkinsona.

 

Istnieją dowody na powiązanie interakcji fenyloaniny z neuroprzekaźnikami jednak ich działanie nie jest jeszcze do końca zbadane. Zbyt niski poziom fenyloaniny w organizmie powoduje poczucie zakłopotania, problemy z utrzymaniem przytomności,  kłopoty z pamięcią oraz brak apetytu. Substancja ta jest również odpowiedzialna za produkcję dopaminy, która prowadzi do poprawy nastroju osoby stosującej ją.

Więcej