UNS Magnesium Plus 90tabsKod produktu: 5902497569594

UNS Magnesium Plus 90tabs

New product

UNS Magnesium Plus 90tabs

Zamiast zamiast 35,00 zł

25,00 złbrutto

-10,00 zł

Dostawa: 3 do 6 tygodni

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Opis


MAGNESIUM PLUS
- specjalistyczny suplement diety w tabletkach. Skoncentrowane źródło chelatowanego magnezu, w formie cytrynianu o wysokiej przyswajalności, wzbogaconego dodatkiem witaminy B6.


- Uderzeniowa dawka 1000 mg cytrynianu magnezu,
- wspomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni,
- redukuje uczucie zmęczenia,
- bierze udział w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.


Potwierdzone badaniami obserwacje dowodzą, że łączona suplementacja magnezem oraz witaminą B6 skutecznie przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, a tym samym do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Spożywanie dostatecznej ilości magnezu podnosi poziom testosteronu, a jego wzrost pod wpływem suplementacji jest szczególnie znaczący u osób aktywnych fizycznie. W obecności odpowiedniego stężenia jonów magnezu, osłabieniu ulega zdolność testosteronu do łączenia się z globulinami wiążącymi hormony płciowe (SHBG). Im słabsze wiązanie z SHBG tym jednocześnie wyższy poziom wolnego testosteronu i większe korzyści dla ćwiczących.


Najważniejszą funkcja magnezu jest udział w gospodarce energetycznej i wytwarzaniu energii. Dzięki niemu możemy pozyskać energię oraz budulec dla naszych komórek ze spożywanych i prawidłowo trawionych posiłków. Pierwiastek ten wpływa na przemiany zarówno węglowodanów jak i tłuszczów, a na poziomie komórki reguluje syntezę podstawowego związku wysokoenergetycznego, jakim jest ATP.


Magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni oraz w utrzymaniu równowagi elektrolitowej.
Każdy gram nowo zsyntezowanych przez organizm białek wymaga dostarczenia około 2 mg magnezu. Od prawidłowej zawartości magnezu w naszych komórkowych zależy jakość i wydajność naszego treningu, bo to dzięki niemu nasze mięśnie pracują. Witamina B6 przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu. Ponadto pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i funkcjonowaniu układu immunologicznego.


Dawkowanie:

1 porcję (1 tabletkę) dziennie, przyjmować w trakcie posiłku lub przed snem, obficie popijając wodą. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.


Składniki:

cytrynian magnezu, substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia; substancje przeciwzbrylające: stearynian magnezu, fosforan wapnia, dwutlenek krzemu; chlorowodorek pirydoksyny. Może zawierać pochodne mleka, jaj, pszenicy, selera i gorczycy.

SkładnikZawartość w dziennej porcji (1 tabletka)

Cytrynian magnezu

1000 mg
w tym

magnez

120 mg (32%*)

Witamina B6

2 mg (142,9%*)

**RWS – referencyjna wartość spożycia

Więcej informacji

Forma Tabletki
Kategoria Magnezy

Napisz swoją opinię

UNS Magnesium Plus 90tabs

UNS Magnesium Plus 90tabs

Napisz swoją opinię

Inne produkty w tej samej kategorii: