UNS Vit D3+K2 90tabsKod produktu: 5902497561802

UNS Vit D3+K2  90tabs

New product

UNS Vit D3+K2 90tabs

Zamiast zamiast 45,00 zł

35,00 złbrutto

-10,00 zł

Dostawa: 3 do 6 tygodni

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Opis


UNS VIT D
3+K2 jest specjalistycznym suplementem diety będącym skoncentrowanym źródłem witaminy D3 – cholekalcyferolu i witaminy K2 w formie menachinonów (MK-7) o najwyższej przyswajalności. Dedykowany jest osobom aktywnym fizycznie, jako uzupełnienie codziennej diety w te niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki.


- Uderzeniowa dawka aż 2000 IU witaminy D3 i 100 μg witaminy K2 w kapsułce,
- aktywna stymulacja testosteronu,
- skuteczna regeneracja powysiłkowa,
- aktywnie wspiera wchłanianie i wykorzystanie wapnia i fosforu.


Witamina D należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Jest ona prohormonem o budowie steroidowej, bardzo podobnej do testosteronu. Wpływa na wiele procesów fizjologicznych w organizmie człowieka już na poziomie genetycznym i pełni kluczową rolę w utrzymaniu ogólnego stanu zdrowia.

Witamina K
2 również wykazuje działanie hormonalne. Aktywując receptor SXR i pobudza geny do produkcji białka -kolagenu, szczególnie ważnego dla narażonych na znaczne obciążenia sportowców. Obecność tych samych receptorów SXR stwierdzono również w mięśniach, gdzie synteza kolagenu, pobudzana przez witaminę K, może mieć istotne znaczenie dla ich budowy i funkcji, ale też dla odporności na kontuzje i zdolności do regeneracji.

Witamina D uczestniczy w syntezie około 200 białek w organizmie, a szczególnie silnie oddziałuje na wzrost szybkokurczliwych włókien mięśniowych typu II,
odpowiedzialnych za siłę i kształtowanie muskularnej sylwetki.

Witamin K bierze udział w procesie spalania składników pokarmowych i magazynowania pozyskiwanej energii w cząsteczkach ATP, zwiększając wytrzymałość i wydajność wykonywanej pracy mięśniowej.

Synergistyczne oddziaływanie witamin D3+K2 na gospodarkę wapniowo-fosforanową przekłada się bezpośrednio na stan układu kostnego, gdyż wapń jest konieczny do prawidłowego skurczu mięśni oraz przewodzenia impulsów nerwowych, a jego odpowiednia ilość wpływa na poprawę wytrzymałości treningowej oraz skraca czas regeneracji.


Dawkowanie:

1 porcję (1 kapsułka) dziennie podczas posiłku, popić wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia.


Składniki:

Ingredient / SkładnikContent per 1 tablet /Zawartość 1 tabletce% RI per 100 g/  % RWS w 100 g

Vitamin K2

/Witamina K2
100 µg133 %

Vitamin D3

/Witamina D3
50 µg (2000 IU)1000 %

Więcej informacji

Forma Tabletki
Kategoria Prozdrowotne

Napisz swoją opinię

UNS Vit D3+K2  90tabs

UNS Vit D3+K2 90tabs

Napisz swoją opinię

Inne produkty w tej samej kategorii: