OLIMP Alkagen Fast 15tabs By Olimp Endurance SportKod produktu: 3812

OLIMP Alkagen Fast 15tabs

New product

OLIMP Alkagen Fast 15tabs By Olimp Endurance Sport

Zamiast zamiast 17,90 zł

15,93 złbrutto

-11%

Dostawa: 1 do 3 tygodni
  • Orange

Dodaj Odejmij

Opis

OLIMP Alkagen Fast 15tabs - WYGRAJ WALKĘ Z ZAKWASAMI!


Dobrze znana i sprawdzona formuła w nowej wygodnej formie i zniewalającym pomarańczowym smaku.


Idealnie dobrana dzienna dawka w formie samorozpuszczającej się tabletki pozwoli szybko i skutecznie zwalczyć oznaki zmęczenia, spowodowane narastającym odwodnieniem i zakwaszeniem organizmu podczas uprawiania każdej z dyscyplin sportów wytrzymałościowych.

Perfekcyjna i szybka rozpuszczalność oraz poręczne opakowanie powodują, iż jest to produkt idealny do zabrania na długą wycieczkę rowerową  bądź pieszą wędrówkę. 

Tabletka Alkagen’u Fast to wygodna, precyzyjnie odmierzona dawka składników niezbędnych w walce o utrzymanie prawidłowego poziomu nawodnienia, a co za tym idzie dobrego samopoczucia i wysokiej wydajności w trakcie wykonywania aktywności fizycznej na każdym poziomie sportowym.

Wysoką jakość i pełne bezpieczeństwo gwarantują standardy produkcji w naszym zakładzie farmaceutycznym.

Produkt w 100% przebadany i wolny od składników znajdujących się na liście agencji antydopingowej.
 
W warunkach intensywnego wysiłku produkcja kwasu mlekowego oraz innych metabolitów obniżających zdolność wysiłkowe sportowca, jest szczególnie wysoka.  Z tego też powodu dobrze skomponowana suplementacja powinna obejmować stosowanie wysokiej jakości preparatów pozwalających utrzymać wysoką efektywność tlenowego i beztlenowego wytwarzania energii, a co za tym idzie rozwinięcia w organizmie sportowca dobrze funkcjonujących mechanizmów zapobiegających zaburzeniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, pozwalających na bardziej wydajny trening i szybszą regenerację.

RÓWNOWAGA KWASOWO-ZASADOWA SPORTOWCA.

Jest to taki stan fizykochemiczny organizmu, w którym stosunek jonów dodatnich (kationów wodorowych H+) do jonów ujemnych (anionów wodorotlenowych OH-), w płynach ustrojowych i komórkach organizmu jest mniej więcej stały, utrzymując tym samym fizjologiczne wartości pH środowiska wewnątrzustrojowego (7,35-7,45), gwarantującego niezaburzony przebieg wszelkich procesów metabolicznych. Stan równowagi jest trudny do utrzymania zwłaszcza w okresie intensywnego wysiłku fizycznego, kiedy to generowany przez komórki mięśniowe kwas mlekowy staje się silnym donorem kationów wodorowych H+. W takich warunkach spada potencjał komórki mięśniowej w zakresie syntezy podstawowego nośnika energii (ATP), bezwzględnie wymaganego w skurczu mięśnia (1). 

Podstawowymi mechanizmami pozwalającymi utrzymać w fizjologicznych granicach wewnątrzustrojowe pH jest funkcjonowanie roztworów buforowych krwi i tkanek. Układy te mają za zadanie umożliwić przetransportowanie nadmiaru jonów (również zasadowych) z miejsca ich powstania (komórki) do organu odpowiedzialnego za ich wydalenie, czyli nerki lub płuca, bez ryzyka zmiany pH płynów wewnątrz- czy zewnątrzkomórkowych (1). Najważniejszym buforem utrzymującym równowagę kwasowo-zasadową pozostajeukład wodorowęglanowy (HCO3-/H2CO3), stanowiący 70% pojemności buforowej krwi. Wspierany jest on przez cytryniany, które zwiększają ilość wodorowęglanów we krwi, a przez to zwiększają jej wartość pH, poprawiając dystrybucję ładunków w przestrzeniach wewnątrz- i zewnątrzkomórkowych (2). Swój wkład w utrzymanie niezmiennego pH ustroju ma również bufor fosforanowy. Powstające w komórce jony H+ w pierwszej kolejności pochłaniane są przez aniony buforu fosforanowego i białczanowego, a następnie, głównie przez HCO3- i hemoglobinę. 

Dodatkowe badania (3) pokazują, iż suplementacja jonami zasadowymi, m.in.. Mg2+, Ca2+, K+, Na+, Zn2+, Cu2+, może neutralizować indukowaną niewłaściwą dietą, kwasicę metaboliczną i przyczyniać się do zwiększenia masy kostnej.

WYDAJNY TRENING I SZYBKA REGENERACJA!

POCZUJ RÓŻNICĘ, ZAUFAJ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI!


Składniki Alkagen Fast™ zostały zebrane w synergistycznie działającą całość, której funkcjonowanie ma: Zabezpieczyć stałe warunki środowiska wewnątrzkomórkowego i wspomagać mechanizmy zapobiegające obniżaniu się pH wewnątrz ustroju, szczególnie w trakcie i po intensywnym wysiłku, jak również w następstwie stosowanie niewłaściwej, zakwaszającej diety. Dostarczyć najwydajniejszych substancji buforujących działających na poziomie komórki, tkanki i układu krwionośnego, uzupełniających się w wiązaniu i transportowaniu do narządów wydalających kwasogennych produktów przemiany energii. Działanie odpowiednich proporcji wodorowęglanów, cytrynianów i fosforanów, jest dodatkowo wsparte obecnością pierwiastków alkalicznych. 

Alkagen_wykres_poprawiony_1.jpg

 
Wykres 1. Wartości pH moczu w okresie 1-7 dni (bez spożywania suplementu multimineralnego) i w okresie 8-14 dni (dołączona suplementacja suplementem multimineralnym)
Dane zaadoptowane z : König D,et al.. Effect of a supplement rich in alkaline minerals on acid-base balance in humans. Nutrition Journal 2009, 8:23

ALKAGEN-poprawiony-2.jpg


Wykres 2. Zmiany pH krwi w godzinnach porannych bez przyjmowania suplementu multimineralnego (A - niebieski kolor) i po jego tygodniowym
spożywaniu w dawkach normalnych (B-) – czarne słupki i zwiększonych (C) (kwadratowe tło).
Dane zaadoptowane z : König D,et al. Effect of a supplement rich in alkaline minerals on acid-base balance in humans. Nutrition Journal 2009, 8:23

alkagen fast

  
 Wykres 3. Wpływ jonów zasadowych i związków buforujących organizmu na jego równowagę kwasowo-zasadową.Składniki OLIMP Alkagen Fast 15tabs:

regulator kwasowości – kwas cytrynowy; substancja wypełniająca – sorbitole; 17% diwęglan potasu, 8,4% sole wapniowe kwasu cytrynowego, 7,2% diwęglan sodu, aromaty, 3,9% sole magnezowe kwasu cytrynowego, 2% L-glutamina, maltodekstryna, sole wapniowe kwasu ortofosforowego, stabilizator - glikol polietylenowy; tlenek magnezu, substancje słodzące – sukraloza, acesulfam K, cyklaminiany; diglicynian cynku (chelat aminokwasowy cynku Albion®), barwniki: karoteny, koszenila, ryboflawiny (dla smaku pomarańczowego), ryboflawiny (dla smaku cytrynowego). 

Informacja żywieniowa1 tabletka
Diwęglan potasu1411 mg
Sole wapniowe kwasu cytrynowego700 mg

Diwęglan sodu

600 mg
Sole magnezowe kwasu cytrynowego322 mg
Sole wapniowe kwasu ortofosforowego111 mg

Tlenek magnezu

90 mg

Wapń

170 mg (21,3%*)

Magnez

95 mg (25,3%*)

Cynk

(Albion®)
2,5 mg (25%*)

Potas

550 mg (27,5%*)

Sód

164 mg

L-glutamina

170 mg

*%ZDS referencyjne wartości spożycia/ procent realizacji zalecanego dziennego spożycia.


Zastosowanie OLIMP Alkagen Fast 15tabs:

Przeznaczenie: preparat przeznaczony dla dorosłych osób aktywnych fizycznie.Dawkowanie OLIMP Alkagen Fast 15tabs:

Zalecana dzienna porcja: 1 tabletka. 1 tabletkę rozpuścić w 200 ml wody, spożywać po posiłku raz dziennie.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Więcej informacji

Forma Tabletki Musujące
Kategoria Na Regenerację

Komentarze

Oceń 
Michał P
2017-03-08

ALKAGEN FAST

Bardzo dobry produkt na szybkie i skuteczne odkwaszenie organizmu. Zdecydowanie polecam każdemu kto ma zakwaszony organizm. Już po kilku dniach dużo lepsze samopoczucie i poziom zakwaszenia organizmu zaczął wracać do normy. Bardzo dobra rozpuszczalność i atrakcyjna cena !!!

Oceń 
Aleksandra
2017-02-10

Polecam !!!

Dobrze odkwasza organizm a smak i rozpuszczalność na prawdę dobre.

Napisz swoją opinię !

Napisz swoją opinię

OLIMP Alkagen Fast 15tabs By Olimp Endurance Sport

OLIMP Alkagen Fast 15tabs By Olimp Endurance Sport

Napisz swoją opinię

Inne produkty w tej samej kategorii: