TREC Mega Mineral Pack 60capsKod produktu: 5901828342745

TREC Mega Mineral Pack 60tabs

New product

TREC Mega Mineral Pack 60caps

Zamiast zamiast 27,00 zł

25,65 złbrutto

-5%

Dostawa: 1 do 3 tygodni

Ostatnie egzemplarze!

Dodaj Odejmij

Opis

MEGA MINERAL PACK

 • Wysoka wydolność i sprawna regeneracja

 • Minerały niezbędne w produkcji energii

 • Łatwoprzyswajalne składniki aktywne


  MEGA MINERAL PACK to kompleksowy preparat będący źródłem łatwo dostępnych składników mineralnych oraz pierwiastków śladowych. Ich odpowiedni poziom jest niezbędny dla sprawnego funkcjonowania całego organizmu. Zapotrzebowanie na minerały zwiększa się u osób aktywnych fizycznie i sportowców, dlatego powinny być regularnie dostarczane w codziennej diecie.

  Wapń (Calcium) należy do grupy makroelementów. Jest głównym składnikiem mineralnym w organizmie człowieka. Około 99% wapnia znajduje się w kościach i zębach, których jest podstawowym materiałem budulcowym. Pozostała ilość tego pierwiastka zawarta jest w tkankach miękkich oraz w płynach ustrojowych.

  Potas (Potassium) jest pierwiastkiem, który w największej ilości występuje w tkance mięśniowej. Wapń w odpowiednim stężeniu powoduje, że mamy mocne kości, zdrowe zęby, prawidłową krzepliwość krwi. Właściwe stężenie tego pierwiastka to również sprawne mięśnie, odprężone nerwy, zdrowy sen, pogodny nastrój. Wiadomo, że niedobór wapnia szkodzi, ale czy jego nadmiar też jest niebezpieczny.

  Magnez (magnesium) to pierwiastek, który jest konieczny do budowy zębów, kości i tkanek miękkich. Magnez jest ważnym regulatorem układu nerwowego. Odgrywa ważną rolę w wytwarzaniu i magazynowaniu energii w postaci wysokoenergetycznych związków. Wpływa w ten sposób na poprawę koncentracji, pamięci oraz nastroju. Będąc katalizatorem spalania węglowodanów (glukozy), odpowiada za dostawę energii do tkanek i komórek organizmu, zwłaszcza do wrażliwych na jej niedobór komórek nerwowych mózgu.

  Żelazo (Iron) to jeden z pierwiastków mineralnych, a więc substancja, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednak ten nie potrafi produkować żelaza, w związku z tym musi być ono dostarczane w odpowiednich ilościach z pożywieniem każdego dnia. Po dostarczeniu do organizmu żelazo jest wchłaniane w dwunastnicy. Następnie we krwi wiąże się z transferyną - białkiem, które transportuje żelazo do szpiku kostnego, śledziony i wątrobie, przy czym najwięcej tego pierwiastka jest zmagazynowane w tym ostatnim narządzie. W razie utraty krwi zapasy żelaza, które znajdują się w tych narządach, są wykorzystywane w celu produkcji hemoglobiny.

  Cynk (zinc) jest niezbędnym składnikiem dla ponad 200 enzymów, co oznacza, że ma wpływ na podstawowe funkcje życiowe - tłumaczy Sandra Nowacka-Jaskólska, dietetyk z Kliniki Zdrowia Kobiety i Klinika Leczenia Niepłodności Invicta. - Jest konieczny do syntezy białek i kwasów nukleinowych, ochrony przed wolnymi rodnikami, produkcji i wydzielania hormonów (testosteron, tyroksyna, insulina), odczuwania smaku i zapachu, do prawidłowego utrzymania stężenia witaminy A w osoczu.  Jest pierwiastkiem kluczowym w metabolizmie alkoholu, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie skóry i błon śluzowych, działa odtruwająco na organizm, pomagając usunąć z niego metale ciężkie. Cynk wpływa również na rozwój fizyczny, prawidłowe funkcjonowanie narządów płciowych (mi.in. prostaty).  W ustroju człowieka znajduje się w krwinkach czerwonych, mięśniach, kościach, skórze, włosach.

  Mangan (manganese) to pierwiastek mineralny, który wchodzi w skład wielu tkanek, jednak w największych ilościach można go znaleźć w wątrobie, mózgowiu, nerkach i trzustce. Ponadto jest składnikiem wielu enzymów, które biorą udział w procesie prawidłowego trawienia i wchłaniania węglowodanów, tłuszczów i białek. Poza tym mangan odpowiada za prawidłową pracę układu nerwowego (w połączeniu z wapniem sprawdza się zwłaszcza u kobiet z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, czyli PMS) i wywiera duży wpływ na poziom libido i sprawność seksualną, a także na płodność. Jest także niezbędnym składnikiem kości. Ponadto wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mózgu i stan skóry oraz spełnia ważną rolę w produkcji tyroksyny, czyli nieaktywnej formy hormonów tarczycy. Jest również pierwiastkiem, który stanowi tarczę obronną organizmu przed wolnymi rodnikami oraz ułatwia wchłanianie i magazynowanie żelaza.

  Miedź (copper) jest składnikiem odżywczym ale także należy do grupy substancji toksycznych. Bierze udział w procesie syntezy hemoglobiny oraz pobudza wzrost komórek. Jest potrzebna w budowie tkanki kostnej, zapobiega procesom wapnienia naczyń. Miedź wchodzi w antagonistyczną relację z cynkiem. Niedobór cynku może powodować zwiększony wychwyt miedzi.
  W ustroju gromadzi się w mięśniach, kościach i wątrobie. Witamina C zwiększa przyswajanie miedzi.

  Jod (iodine) to pierwiastek chemiczny, który w ilościach śladowych jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dobowe zapotrzebowanie na jod u człowieka wynosi 200 mikrogramów. Zwiększone zapotrzebowanie na jod jest w okresie ciąży i karmienia piersią. Przede wszystkim jest on składnikiem hormonów produkowanych przez tarczycę: tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3). Około 60% jodu w organizmie znajduje się w tarczycy, pozostała cześć występuje w jajnikach kościach i krwi.

  Selen (selenium) jest pierwiastkiem nietrwałym w organizmie i w zetknięciu z węglowodanami, zwłaszcza cukrami prostymi, staje się nieprzyswajalny i bezużyteczny dla organizmu. Dlatego osoby przejadające się słodyczami pozbawiają się tego cennego biopierwiastka. Bardzo dobrym źródłem selenu są drożdże piwne, pod warunkiem, że zostaną pozbawione aktywności pod wpływem wysokiej temperatury, np. zalania wrzątkiem. Spożycie dziennie około 2 gramów drożdży zapewnia odpowiednią dawkę selenu. Należy pamiętać, że witamina C osłabia wchłanianie selenu. Do takiej sytuacji dochodzi, gdy w organizmie jest jej za dużo. Inaczej niż witamina C działa witamina E. Sprawia ona, że selen łatwiej się wchłania. Selen działa synergistycznie z witaminą E, blokując szkodliwe procesy utleniania w tkankach.

  Molibden (Molybdenum) pełni ważną rolę. M.in. umożliwia produkcję enzymów niezbędnych do przyswajania cukrów i tłuszczów, czyli bierze udział w procesie dostarczania komórkom energii. Jest niezbędny do prawidłowego przyswojenia żelaza, a tym samym chroni nas przed anemią. Dba o zęby i kości, poprawia odporność, uczestniczy w oczyszczaniu organizmu z toksyn, jest niezbędny do prawidłowego wzrostu młodego organizmu i ma pozytywny wpływ na męską płodność.

  Chrom (Chromium) głównym zadaniem chromu jest wzmacnianie działania insuliny, hormonu produkowanego przez trzustkę. Odpowiada ona za transport glukozy do wszystkich komórek w organizmie. Gdy mamy za mało chromu, trzustka wydziela zbyt mało insuliny. Pochodząca z pożywienia glukoza nie trafia do komórek, a zaczyna się odkładać. Organizm zaczyna domagać się coraz większych ilości słodyczy, a stąd prosta droga do cukrzycy.


  Dawkowanie MEGA MINERAL PACK:

  Zalecana porcja do spożycia to 1 kapsułka 2 razy dziennie, najlepiej bezpośrednio po posiłku. Preparat popić ok. 300 ml wody.


  Składniki MEGA MINERAL PACK:

Substancje aktywne

2 kapsułki

1 kapsułka

Wapń

320 mg (40%)160 mg (20%)

Potas

200 mg (10%)100 mg (5%)

Magnez

187,5 mg (50%)93,75 mg (25%)

Żelazo

14 mg (100%)7 mg (50%)

Cynk

10 mg (100%)5 mg (50%)

Mangan

2 mg (100%)1 mg (50%)

Miedź

1 mg (100%)0,5 mg (50%)

Jod

150 ug (100%)75 ug (50%)

Selen

55 ug (100%)27,5 ug (50%)

Molibden

50 ug (100%)25 ug (50%)

Chrom

40 ug (100%)20 ug (50%)

*Zalecanego Dziennego SpożyciaSUPLEMENT DIETY nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety

Suplement diety powinien być przechowywany w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Więcej informacji

Forma Kapsułki
Kategoria Multi Witaminy

Napisz swoją opinię

TREC Mega Mineral Pack 60caps

TREC Mega Mineral Pack 60caps

Napisz swoją opinię

Inne produkty w tej samej kategorii: