TREC DibenCozide Force 100capsKod produktu: 5901828304408

TREC DibenCozide Force 100caps

New product

TREC DibenCozide Force 100caps

Zamiast zamiast 25,00 zł

23,75 złbrutto

-5%

Dostawa: 1 do 3 tygodni

Dodaj Odejmij

Opis

Właściwości TREC DibenCozide Force 100caps:

 • AKTYWNY KOENZMYM WIT. B12

 • WSPOMAGA METABOLIZM ENERGETYCZNY

 • CZYSTY DIBENKOZYD


  DibenCozide Force Trec czyli anaboliczny potencjał witaminy B12

  Co to jest dibenkozyd i dlaczego możemy cierpieć na jego niedobór

  Dibenkozyd to tak naprawdę bardzo aktywna forma witaminy B12. W rzeczywistości bowiem mamy do czynienia nie z pojedynczą witaminą B 12, ale ich grupą (kobalaminy). Właściwa nazwa dibenkozydu to 5-deoksyadenozylokobalamina, inaczej koenzym witaminy B12. Cechą wspólną wszystkich form witaminy B12 jest obecność atomu kobaltu.


  Głównym żywieniowym źródłem dibencozide jest wątroba (np. wołowa zawiera 80 mcg/100g). Okazuje się jednak, że spożywając nawet jeden raz w tygodniu dużą porcję wątroby nie jesteśmy w stanie pokryć zapotrzebowania na tę witaminę. Co gorsze dibenkozyd jak i pozostałe formy witaminy B12, są bardzo wrażliwe na takie czynniki jak podwyższona temperatura. Oznacza to, że niestety w czasie przygotowywania potraw tracimy ogromną pulę tej cennej witaminy. Deficyt dibenkozydu będzie szczególnie niewskazany dla intensywnie trenujących osób, ze względu na liczne funkcje tej witaminy, także warunkujące anabolizm.


  Anaboliczne funkcje dibenkozydu

  Dibenkozyd to ważny element budujący osłonki nerwów. Jeżeli wydaje ci się, że nerwy i mięśnie to bardzo odległe zagadnienia bardzo się mylisz. Jednostka motoryczna mięśnia to bowiem komórka nerwowa i zespół unerwianych przez nią włókien mięśniowych. Z tego względu nie da się rozdzielić działania układu nerwowego i mięśniowego. Witamina B12 pod postacią dibencozide pełni bardzo istotną funkcję w procesie syntezy kwasów nukleinowych, które są niezbędne do produkcji nowych komórek . Deficyty dibenkozydu mogą szczególnie negatywnie odbić się na układzie krwiotwórczym.


  Ponieważ dibencozide bierze udział w tworzeniu materiału genetycznego (kwasy nukleinowe), jego duże ilości niezbędne są w czasie nasilonych podziałów komórkowych. O wysoką dostępność dibenkozidu powinniśmy zadbać szczególnie w czasie procesów regeneracji potreningowej. Wzmożone zapotrzebowanie na tę witaminę będzie miał organizm po okresie choroby, nasilenia procesów wzrostowych. Okres budowania masy mięśniowej to także czas nasilonych przemian anabolicznych, w których niezbędnym kofaktorem jest właśnie ta witamina. Dibenkozyd zaangażowany jest m.in. w przemiany aminokwasów BCAA, stanowiących ważną trójkę aminokwasów wysiłkowych.


  Ponad to dibenkozyd, jak i cała rodzina witamin z grupy B12, obniża poziomu homocysteiny – groźnego faktora uszkodzeń układu krwionośnego, oraz jest niezbędny do syntezy aminokwasu siarkowego – metioniny.


  Dawkowanie DibenCozide Force Trec:

  Jednorazową porcję preparatu ‒ 1 kapsułkę popić 300 ml wody. Stosować 2 porcje dziennie, najlepiej w trakcie lub bezpośrednio po posiłku oraz na 45 min. przed treningiem.


  Składniki DibenCozide Force Trec:

  Mąka ryżowa – substancja wypełniająca; żelatyna – otoczka kapsułki; sole magnezowe kwasów tłuszczowych – substancja przeciwzbrylająca; 5’-deoksyadenozylokobalamina

  ZawartośćW 2 kapsułkachW 1 kapsułce

  Wit. B12

  (Dibencozyd)
  1000,00 µg (40000%*)500,00 µg (20000%*)

  *Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ/2000 kcal)
  **Dzienna porcja produktu

Więcej informacji

Forma Kapsułki
Kategoria Na Zwiększenie Apetytu

Napisz swoją opinię

TREC DibenCozide Force 100caps

TREC DibenCozide Force 100caps

Napisz swoją opinię

Inne produkty w tej samej kategorii: